Анальний секс: шкода чи користь

Анальний секс представляє собою будь-який тип сексуальної активності, що зачіпає анальну зону та несе в собі ризик появи інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Проникнення в анус може відбуватись за допомогою пеніса, пальців рук або секс-іграшок (наприклад, вібратора). До видів анального сексу відноситься й ріммінг — форма сексуальних зносин, при якій статеве збудження відбувається при стимуляції анальної області ротом або язиком.

За даними Центрів з контролю за захворюваннями (CDC) популярність анального сексу зростає здебільшого серед партнерів молодше 45 років. За результатами американського опитування 36% жінок та 44% чоловіків повідомили про те, що мали анальний секс із партнером протилежної статі.

Анальний секс - як підготуватися?

Підготовка до анального сексу нічим не відрізняється від вагінального. Для того, щоб анальний секс був максимально безпечним, необхідно виконувати декілька простих правил, зокрема: 

  • дотримуватись правил інтимної гігієни;
  • перед та після анального сексу необхідно прийняти душ та ретельно вимити задній прохід (навколо анусу є бактерії, які можуть потрапити всередину товстої кишки та призвести до виникнення запального процесу);
  • використовувати засоби контрацепції;
  • подбати про стерильність секс-іграшок відповідно до інструкції їх використання.

Під час анального сексу статевим партнерам треба використовувати лубриканти (інтимні гелі на водній або силіконовій основі). На відміну від піхви, анус не має природного зволоження під час статевого збудження. Тому під час такої сексуальної активності не можна обійтись без додаткового зволоження. Якщо проникнення до анусу відбувається без лубрикантів, можна травмувати тканини всередині заднього проходу. Це викликає не лише неприємні відчуття, дискомфорт, але й біль, а інколи може призвести до появи кровотечі.

Як і в піхві, в анусі є м'язи, які мають бути розслабленими для забезпечення комфортного проникнення, яке має бути повільним та поступовим. Не можна напрягати анус, бо в такому разі виникає ризик розривів тканин заднього проходу.

Для того, щоб розслабити м'язи навколо заднього проходу, рекомендуємо розпочинати анальні відносини з прелюдії (не менше 10-15 хвилин). Чим більше статеве збудження, тим швидше розслабляються м'язи анусу.

Чи буває дискомфорт після анального сексу?

Якщо під час проникнення до анусу виникає дискомфорт, необхідно замінити засіб проникнення на менший об'єм або використовувати більшу кількість лубриканту. При виникненні перших неприємних відчуттів, треба зменшити швидкість проникнення чи припинити анальний секс. При появі кровотечі з анусу, першочергово варто зупинити проникнення та якомога швидше звернутись за допомогою до проктолога.

Чому анальний секс шкідливий?

Анальний секс у порівнянні із іншими видами сексуальної активності є більш небезпечним. Це пов'язано із тим, що стінки анусу дуже тонкі й можуть бути легко пошкоджені. Безумовно, це робить анус більш вразливим для інфекцій, що передаються статевим шляхом. Під час анального сексу існує ризик інфікування: 

Деякі інфекції, викликані бактеріями або вірусами, можуть передаватись через орально-анальний секс (наприклад, гепатит А, кишкова паличка). Статеві захворювання можуть інфікувати анальну зону навіть у випадку, коли стимуляція відбувається пальцями. З цих причин анальний секс не можна віднести до безпечного. Якщо партнери вирішили займатись анальним сексом, необхідно заздалегідь підготуватись, зокрема, не нехтувати правилами інтимної гігієни та засобами контрацепції.

Інфекції і анальний секс

Під час анального сексу, щоб захистити себе від статевих інфекцій, треба використовувати презервативи. Але вони не дають 100% гарантію безпеки. При застосуванні лубрикантів на масляній основі (лосьйонів або зволожувачів), латекс може розіриватись. Краще віддавати перевагу лубрикантам на водній основі.

Також треба правильно використовувати презервативи, особливо під час поєднання вагінального та анального сексу (для кожного виду сексуальної активності застосовувати новий кондом). Це необхідно робити для того, щоб уникнути перенесення бактерій із заднього проходу до піхви, що може призвести до інфікування сечостатевої системи.

Наслідки анального сексу

Наслідки анального сексу можуть бути різними та залежать від стану здоров'я партнерів, тривалості та правильності анального контакту. Анальний секс здатний викликати нетримання калу. Однак, проктологи кажуть, що використання достатньої кількості лубрикантів допоможе знизити ризик нетримання калу.

Дослідження, проведене в 2016 році та опубліковане в американському журналі «Gastroenterology», розглядало сексуальну поведінку 4170 жінок та чоловіків. Дослідники опитали респондентів на предмет факту анальних зносин та ситуацій із нетриманням калу. Виявилось, що 37,3% жінок та 4,5% чоловіків мали анальний контакт. До речі, у чоловіків, в яких був анальний статевий акт, частіше діагностували випадки нетримання калу, ніж у жінок. У тих, хто не мав анального сексу, не спостерігались ситуації нетримання калу.

Результати дослідження говорять про те, що існує потенційний зв'язок між нетриманням калу та анальним сексом. Однак деякі експерти розкритикували висновок дослідників за те, що дослідження не врахувало інші чинники, які сприяють нетриманню калу. Через це результати дослідження важко оцінити в якості доказу того, що нетримання калу є можливим довгостроковим ризиком анального сексу.

Анальний секс може призвести до виникнення різних передракових станів, зокрема до раку прямої кишки. Цей факт підтверджується результатами наукових досліджень Б. Млакара, який протягом 2002-2006 рр. вивчав аноректальні патології в осіб, які практикували анальний секс. За результатами дослідження, у 4% респондентів діагностовано гострий проктит, а 96% отримали діагноз аногенітальні кондиломи, що відносяться до передракової патології.

Також нетрадиційна близькість може призводити до перфорації прямої кишки, проктиту, випадання та інфікування товстої кишки. Що стосується геморою, то анальний секс може сприяти його виникненню поряд з іншими причинами (малорухомий спосіб життя, підняття важких предметів).

Чи буде геморой після анального сексу?

Геморой — захворювання, пов'язане з тромбозом, запаленням, патологічним розширенням гемороїдальних вен, які утворюють вузли навколо прямої кишки. Анальний секс, вірогідно, не може викликати геморой. На сьогодні немає наукового підтвердження цієї версії. Природно слизова прямої кишки не розрахована на статевий акт, оскільки призначена для іншої цілі (виведення калових мас). Відтак анальний секс з високою ймовірністю може призвести до утворення анальних тріщин, які можуть викликати появу геморою. Тобто анальний секс може спровокувати в людини розвиток геморою.

Як впливає анальний секс на геморой?

Анальний секс може призвести до появи запального процесу в анусі при діагнозі геморой (зокрема, травмувати або ущемити гемороїдальний вузол). Науково не доведено, що анальний секс сприяє припиненню застою венозної крові в малому тазі. Скоріше за все, це стосується традиційного сексу. Будь-яка посилена фізична активність на анус, зокрема, через анальний секс, може призвести до розвитку багатьох проктологічних захворювань (наприклад, до появи ще одного гемороїдального вузла). Наразі не існує спеціальних рекомендацій для партнерів щодо безпечних поз при заняттях анальним сексом, у тому числі й для тих осіб, в яких діагностовано геморой.

Анальний секс під час вагітності

Під час вагітності жінка може займатись сексом. Але мова йде про традиційний секс, якщо немає протипоказань. Наприклад, до них відносять проблеми із шийкою матки (цервікальна недостатність), ризик викидню або передчасних пологів, багатоплідна вагітність. Що стосується анального сексу, то більшість гінекологів рекомендують не ризикувати. Такі статеві стосунки можуть призвести до зараження анусу вагітної жінки інфекціями. У будь-якому випадку під час сексу як вагінального, так і анального, вагітна жінка має користуватись засобами контрацепції для запобігання появи захворювань, що передаються статевим шляхом.

Багато сексологів, проктологів та урологів не схвалюють анальний секс з різних причин, але головною є те, що він шкодить здоров'ю людини. Якщо партнери хочуть зайнятися анальним сексом, необхідно виконувати прості правила безпеки, щоб не допустити травм та інфікування анусу. З цього приводу краще проконсультуватися у проктолога.

 

Рейтинг:
3.5 з 5 на основі 2 оцінок

Коментар

На мою думку анальний секс завдає тільки шкоди людині.
Тамара
11 місяців тому
Дякую за розкриття такої інтимної теми. Не завжди можна про таке спитати і почути кваліфіковану думку.
Інесса
11 місяців тому
Чого всі раптом обговорюють тему анального сексу? Наче "звичайного" вже не достатньо)
Нестор
11 місяців тому
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Служба контролю якості