Чому з'являються білі плями на тілі після засмаги?

Іноді після засмаги можна помітити появу білих плям на шкірі. Більшість людей не здогадується про те, що це є симптомом захворювання шкіри.

Спочатку людину турбує свербіж, лущення невеликих ділянок шкіри, а вже після тривалого перебування на сонці — з’являються білі плями на руках, ногах або грудній клітині. Найчастіше білі плями на шкірі — це прояв того, що в організмі є грибкова інфекція. Так проявляє себе висівковий лишай, його ще називають кольоровим. 

Під сонячним впливом в здорових клітинах шкіри виробляється меланін, при цьому уражені клітини залишаються світлими, тому що вони не пропускають сонячне світло. Самостійно лишай не зникає. При перших симптомах необхідно звернутися до лікаря-дерматолога. 

Що таке висівковий лишай? 

Висівкоподібний лишай - поверхневе захворювання шкіри, викликане дріжджоподібними грибами. Переважно зустрічається у дорослих, на ділянках шкіри грудної клітини з'являються блідо-рожеві та брудно-жовті плями, які схильні до росту і злиття. Поверхневий шар плям лущиться, а під дією УФ-опромінення на їх місці залишаються білі ділянки (псевдолейкодерма). 

Які існують причини появи висівкового лишаю?

Збудником висівкового лишаю є умовно патогенні різновиди дріжджів, які постійно присутні на шкірі людини та є частиною її природної мікрофлори. 

Розвиток кольорового лишаю відбувається лише за сприятливих умов: 

 • генетична схильність;
 • підвищена пітливість і зміни в хімічному складі поту;
 • часте користування антибактеріальними гелями;
 • тривале лікування стероїдними гормонами;
 • підвищений рівень цукру в крові;
 • послаблення імунітету;
 • радіація сонця (надмірна засмага);
 • захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози;
 • порушення бар’єрних функцій шкіри.

Найчастіше висівковий лишай проявляється у молодих людей, як в чоловіків, так і в жінок, але у дітей зі слабким імунітетом, діабетом, вегетоневрозом також зустрічається. Окрема група ризику — це підлітки, у яких в пубертатний період підвищена пітливість. Вірогідність розвитку різнобарвного лишаю збільшують і сонячна радіація, важкі метали, одяг з синтетичних матеріалів.

Чи заразний кольоровий лишай?

Не у всіх інфікованих людей виникають клінічні ознаки кольорового лишаю, тому його і відносять до групи умовно-заразних захворювань. Лишай передається через: одяг, рушники, постільну білизну. Висівковий лишай не загрожує життю людини, але при перших його проявах потрібно звернутися до лікаря-дерматолога. Якщо не придати значення симптомам і проявам хвороби та не почати лікування, то плями на шкірі залишаться надовго. 

Під час лікування не варто відвідувати пляжі, басейни та лазні. Реабілітація передбачає загальні та індивідуальні заходи для лікування та профілактики висівкового лишаю, які передбачені для хворих, та людей, які можуть з ними контактувати.

Загальні заходи профілактики кольорового лишаю:

 • проведення дезінфекції хлоровмісними речовинами у громадських місцях (басейнах, банях, саунах, спортивних закладах, промислових підприємствах тощо).
 • санітарно-просвітницька робота.

Індивідуальні заходи лікування та профілактики кольорового лишаю:

 • гігієнічний догляд за шкірою;
 • кип’ятіння білизни, рушників та їх прасування;
 • лікування хронічних хвороб, що можуть спричинити прояв кольорового лишаю;
 • індивідуальний рецепт медикаментозного лікування, який призначає лікар-дерматолог.

Чому не слід лікувати висівковий лишай народними методами?

Займатися самолікуванням небезпечно для здоров'я, не варто самому собі призначати ліки або використовувати народні методи лікування - це може погіршити стан шкіри. Лише лікар-дерматолог може встановити точний вид інфекції та її характер, допоможе підібрати лікування для усунення симптомів.

Якщо відчуваєте дискомфорт в області рук, ніг чи грудної клітини - необхідно звернутися до дерматолога. При чіткому дотриманні вказівок ви переконаєтесь, що грибок на шкірі піддається лікуванню. 

Якщо вилікувати різнобарвний лишай, то він більше не з'явиться?

Висівковий лишай виліковний, але зустрічаються і часті рецидиви хвороби, які трапляються декілька разів на рік. Зараження може відбутися через нерегулярну санобробку житла та засобів особливої гігієни. 

Крім призначеного курсу лікування, потрібно прокип’ятити постільну білизну, одяг і рушники, які використовував хворий. Також речі рекомендовано попрасувати з двох сторін. Предмети гігієни, які можливо замінити на нові — необхідно знищити, інші — дезінфікувати, провести вологе прибирання, провітрювання, ретельно вимити підлогу. Комплексний підхід у боротьбі з кольоровим лишаєм допоможе уникнути рецидиву. 

Рейтинг:
5 з 5 на основі 1 оцінки

Інші статті на тему:


Коментар

Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Subscribe form
Чекліст зі здоров’я
в подарунок за підписку!
На вказаний Вами email було відправлено листа для підтвердження підписки.
Ви вже залишали свої дані.
Сталася помилка.
loading
Служба контролю якості