Чим небезпечний хламідіоз?

Хламідіоз - небезпечне захворювання, яке передається статевим, а в ряді випадків і побутовим шляхами і викликається вірусом хламідії.

Хламідіоз є найпоширенішим захворюванням серед інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними ВООЗ, щороку  131 млн. людей заражаються на хламідії.

Розрізняють урогенітальний і оральний хламідіоз. Урогенітальна форма захворювання передається при сексуальних контактах і вражає сечостатеву систему. Якщо один з партнерів хворий, то ймовірність заразити другого під час незахищеного сексу становить 75%. 

Оральна форма викликає патологічні зміни в дихальних органах і ротовій порожнині. Інфікування відбувається при заняттях оральним сексом, через спільний посуд та предмети гігієни.

Симптоми хламідіозу

Перші симптоми хламідіозу можуть з'явитися на 15-35 день після статевого контакту з хворою людиною. Проте, у 50% хворих чоловіків і у 90% жінок захворювання протікає безсимптомно, що заважає своєчасній діагностиці і лікуванню хламідіозу, а також сприяє його подальшому розповсюдженню.

Не відчуваючи погіршення самопочуття хворі можуть тривалий час не звертатися до лікаря і хламідіоз переходить в хронічну форму, яка важко піддається лікуванню і може призвести до ускладнень: запалення органів малого тазу, позаматкової вагітності або  викидня у жінок, чоловічого та жіночого безпліддя. Також хламідійна інфекція може бути причиною появи злоякісних новоутворень в організмі.

Основна частина хворих звертається за медичною допомогою, коли хвороба переходить у гостру стадію, що проявляється виділеннями зі статевих органів і відчуттям печіння при сечовипусканні.

Симптоматика хламідіозу у жінок і чоловіків різниться. У жінок з'являються:

 • гнійні або кров'янисті (міжменструальні) виділення з піхви, які мають неприємний запах;
 • біль внизу живота;
 • печіння і свербіж при сечовипусканні;
 • підвищення температури.

У чоловіків хламідійна інфекція призводить до запалення сечовипускального каналу. З'являються гнійні виділення, болі, які посилюються при сечовипусканні. Сеча стає мутною, може виникати набряк яєчок. При сечовипусканні та виверженні сперми можуть спостерігатися кров'янисті виділення. Розвиток захворювання супроводжується підвищенням температури і ознаками загальної інтоксикації.

Оральний хламідіоз викликає появу рясного слизу, призводить до набрякання мигдалин і задньої стінки горла, закладеності носа. Знижується чутливість мови, слизова стає сухою.

Чи можна вилікувати хламідіоз?

При своєчасному зверненні і правильній терапії вилікувати хламідіоз можна повністю. Необхідно приділяти увагу своєму здоров’ю, знати та не ігнорувати симптоми, щоб раніше діагностувати хворобу і вчасно розпочати лікування. Самолікування недопустиме, курс антибіотиків та додаткових препаратів має призначити лікар. Для повного одужання необхідно дотримуватися рекомендованого курсу терапії. Лікування призначається обом партнерам.

Хламідіоз та молочниця - як відрізнити?

У кандидозу (молочниці) і хламідіозу є схожі ознаки, тому за симптоматикою визначити захворювання дуже складно. Самі захворювання мають різну природу. Молочниця виникає при посиленому розмноженні грибів роду кандида, які є частиною мікрофлори піхви. Хламідійна інфекція починається, якщо в організм потрапляє її збудник. Для визначення наявності вірусу в організмі слід звернутися до лікаря і здати бактеріальний посів на мікрофлору.

Гінекологічні аналізи на інфекції

Для діагностики хламідіозу у жінок гінеколог проводить візуальний огляд і призначає необхідні аналізи:

 • мазок і зішкріб з піхви;
 • аналіз крові на антитіла;
 • бактеріальний посів сечі.

Для підтвердження діагнозу лікарі використовують комбіновану діагностику: дослідження мазка і визначення рівня антитіл в крові.

Як виявити хламідіоз у чоловіків?

Щоб виявити хламідіоз у чоловіків призначається низка аналізів: мазок і зішкріб зі слизової сечівника. Визначити наявність вірусу також допомагає лабораторне дослідження крові, сечі і сперми.

Здача аналізів на венеричні захворювання

При здачі аналізів на венеричні захворювання необхідно дотримуватися правил забору біоматеріалу:

 • кров на венеричні захворювання здається з вени натщесерце;
 • збір сечі проводять вранці (після миття статевих органів теплою водою без мила);
 • мазок з піхви жінкам слід здавати на 5-7 день менструального циклу;
 • мазок з уретри у чоловіків проводять через 1-2 години після сечовипускання;
 • за 1-2 дні до здачі аналізів необхідно відмовитися від статевих контактів;
 • аналізи на хламідії не можна здавати під час прийому антибіотиків.

Виконання відповідних умов здачі аналізів необхідне для отримання точних результатів діагностики.

Як лікувати хламідіоз?

Як лікувати хламідіоз - вирішує лікар. Основним методом терапії є прийом антибіотиків. Вибір і дозування препарату залежать від розвитку захворювання і стану здоров'я пацієнта. В процесі лікування лікар проводить додаткову діагностику, щоб визначити сприйнятливість вірусу до ліків, провести корекцію дози.

Крім антибіотиків, показаний прийом препаратів для поліпшення імунітету, вітамінів. Жінкам можуть призначатися протигрибкові засоби, які перешкоджають розвитку молочниці. Тривалість лікування хламідіозу залежить від стадії захворювання. У хронічній формі хвороба лікується від трьох тижнів, при загостреннях - 7-10 днів. Через два місяці після закінчення курсу необхідно здати контрольні аналізи, щоб переконатися у відсутності інфекції.

Для ефективного лікування хламідіозу терапію необхідно проводити обом партнерам. До закінчення лікування слід відмовитися від сексуальних контактів або користуватися презервативами.

Як позбутися хламідій?

Позбутися хламідій допомагає правильно підібрана терапія. Слід знати, що захворіти хламідіозом можна повторно. Уникнути зараження допоможе обізнаність про шляхи передачі захворювання і способи захисту:

 • хламідіоз та інші статеві інфекції передаються при будь-яких видах сексу. Заразитися можуть не тільки гетеросексуали, а й люди з нетрадиційною орієнтацією;
 • якщо відбувся незахищений контакт, використовуйте антисептичні препарати. Цей спосіб профілактики ефективний протягом двох годин після статевого акту;
 • необхідно дотримуватися безпечної статевої поведінки - мати постійного сексуального партнера. Якщо часто змінюються партнери, обов'язковим є використання презервативів.

Лікарі рекомендують людям, які часто змінюють сексуальних партнерів, щорічно проходити перевірку на хламідіоз.

Хламідіоз при вагітності - лікувати чи ні?

Хламідіоз при вагітності зустрічається у 2-11% жінок і вимагає обов'язкового лікування. Вірус хламідії в організмі вагітної жінки збільшує ризик викидня і розвитку ускладнень під час пологів. Також високий ризик інфікування плоду. 

У 50-70% випадків дитина заражається хламідіозом у момент народження, при проходженні через родові шляхи. Небезпека захворювання у новонароджених полягає у відсутності виражених ознак на початковому етапі. Уражаються органи сечостатевої системи, можуть виникати хвороби верхніх і нижніх дихальних шляхів. Небезпечним для життя ускладненням захворювання є хламідійна пневмонія новонароджених. У важких випадках інфекція вражає серце і органи шлунково-кишкового тракту.

Швидке лікування хламідіозу при вагітності проводиться за спеціальною схемою. Терапія призначається з урахуванням стану здоров'я жінки. Гінекологи підбирають антибіотики, які не здатні проходити через плаценту і впливати на розвиток плоду. Для зниження негативного впливу на організм препарати приймають короткими курсами.

Ризик інфікування вірусом хламідії можна знизити, якщо знати про шляхи зараження, уникати безладних статевих стосунків та використовувати презервативи. При підозрі на інфікування слід звернутися до лікаря і пройти необхідні обстеження.

Рейтинг:
0 з 5 на основі 0 оцінок

Коментар

Причини хламідіозу я так зрозумів у низькому іммунітеті, який не може побороти новий вірус в тілі цієї людини.
Олександр
1 рік тому
Дуже докладно пояснили як передається хламідіоз, дякую.
Inna
1 рік тому
Завжди вважала, що хламідіоз у чоловіків переважно, і вже вони розповсюджують його.
Поліна
1 рік тому
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Subscribe form
Чекліст зі здоров’я
в подарунок за підписку!
На вказаний Вами email було відправлено листа для підтвердження підписки.
Ви вже залишали свої дані.
Сталася помилка.
loading
Служба контролю якості