Геморой. Як сніг на голову

Геморой – одне з найпоширеніших проктологічних захворювань. Це одне зі специфічних захворювань також і в плані психологічного сприйняття.

Завжди зрозуміло, що люди з гемороєм будуть соромитися і до останнього терпітимуть муки та біль. Це майже так само, як у людей, які бояться стоматологічного крісла. Вони теж вичікують, поки настане пекельний біль і порушення доберуться до коренів зуба і його нервів, і тільки тоді зважуються на вимушений візит до стоматолога. Проте ні в першому, ні в другому випадку вкрай не рекомендується займати таку вичікувальну позицію. Геморой – захворювання, яке досить швидко прогресує, переходячи з однієї своєї стадії в іншу, кожен такий перехід супроводжується появою нових неприємних симптомів. Чим далі, тим гірше. І лікування в такому випадку буде протікати довше і складніше. Не запускайте захворювання. Лікарі-проктологи радять звертатися до них відразу після появи перших неприємних відчуттів або кров’янистих виділень.

Від чого з'являється геморой?

Провідні проктологи медичного центру «ДокторПРО» кажуть: «Рано чи пізно, збільшення гемороїдальних вузлів з’являється у більшості людей, так як з віком зменшується міцність зв’язку слизової оболонки анального каналу з його стінками, і тому з’являється випадання вузлів. Часто геморой з’являється і стрімко розвивається у вагітних жінок, як правило, в останньому триместрі».

Важливо додати, що симптоми геморою і симптоми раку прямої кишки настільки схожі, що несподівано для самих пацієнтів, лікарі найчастіше діагностують рак прямої кишки.

Стадії геморою

Існує чотири стадії геморою. Перша стадія зазвичай проявляється кровотечею, гемороїдальні вузли не випадають. При другій стадії гемороїдальні вузли випадають при натужуванні і вправляються самостійно. На третій стадії геморою вузли випадають і вправляються тільки ручним способом. Спочатку випадання вузлів відбувається тільки під час дефекації, пізніше – при будь-якому підвищенні внутрішньочеревного тиску, наприклад під час підйому важких речей або кашлю. Четверта стадія найскладніша. Гемороїдальні вузли випадають в спокої і не вправляються або знову випадають відразу після вправлення. При цьому часто спостерігається їх тромбоз, біль в області заднього проходу, а також інтенсивні кровотечі.

Хірургічного видалення гемороїдальних вузлів при четвертій, найбільш запущеній стадії, дійсно не уникнути. А ось інші стадії можливо вилікувати без операції. На жаль, не всі, хто зіткнувся з цією хворобою, про це знають.

Лікар-проктолог - як проходить огляд

Проктологи медичного центру «ДокторПРО» використовують безопераційні безболісні методики лікування геморою та тріщин прямої кишки. Такі методики не потребують госпіталізації, довгого перебування в стаціонарі і вимушеного відсторонення від роботи і сім’ї.

Лікування можна розпочати з першого відвідування. Важливо те, що в «ДокторПРО» Ви можете разом пройти комплексне проктологічне обстеження, яке проводиться при першому відвідуванні медичного центру, і крім докладної консультації проктолога і постановки діагнозу включає: аноскопію (огляд прямої кишки на глибину до 10 см), ректоскопію (огляд прямої кишки на глибину до 25 см), пальцеве обстеження області ануса. Обстеження проводиться в зручному положенні (на кушетці, лежачи на боці) з використанням знеболюючого гелю.

Якщо Ви виявили у себе перші симптоми геморою, негайно зверніться до проктолога. Хвороба не пройде сама собою!

Інші статті на тему:

Коментар

Мазь від геморою колись застосовувала, але толку не було. Зараз прохожу лікування за призначенням лікаря. Вже набагато краще.
Катерина
1 тиждень тому
Таке враження, що геморой у жінок з'являється частіше, ніж у чоловіків! Вже у стількох знайомих він був, зазвичай після 50 років.
Антоніна
1 тиждень тому
Запис на прийом
Служба контролю якості