Яким повинен бути розмір члена?

Який розмір статевого члена вважається маленьким? А який нормальним або середнім? Чи хвилює жінок розмір агрегату свого партнера? Чи впливає довжина на задоволення? Розглянемо найбільш часті питання сильної половини людства.

Якщо врахувати, як поширена зараз порноіндустрія і як впливає маркетинг з оголошеннями по збільшенню фалоса, не дивно, що ця інформація в головах людей досить спотворена.

Але вчені не один рік працювали над цими питаннями і готові надати достовірні дані. Зібрані нами факти допоможуть розібратися вам в цій слизькій темі і дізнатися, в чому ж правда.

Факти про середній розмір статевого члена

Трохи фактів про середній розмір пеніса:

 • 85% жінок задовольняє величина пеніса їх партнера;
 • майже половина чоловіків вважають, що їх статевий член - маленький;
 • виходячи з досліджень, в середньому довжина пеніса в розслабленому стані варіюється від 7 до 10 сантиметрів, а довжина обхвату становить приблизно 9-10 сантиметрів;
 • під час ерекції середня довжина статевого члена 12-16 сантиметрів, обхват - 12 сантиметрів.

Коли розмір статевого члена занадто малий?

Дослідники, що працювали над цим питанням, вимірювали довжину пеніса добровольців до і після ерекції, викликаної спеціальними ліками. Вчені прийшли до висновку, що замислюватися над збільшенням свого статевого органу потрібно тим, у кого він становить 7 сантиметрів і нижче в збудженому стані.

Дані фахівці опублікували у виданні «Journal of Urology».

Що таке «нормальний» або середній розмір статевого члена?

Виходячи з вищеописаного дослідження, вчені встановили і опублікували такі дані:

 • середній розмір члена в спокійному стані - 8,8 сантиметрів;
 • середній розмір статевого члена під час ерекції - 12,9 сантиметрів.

Також дослідження показали, що довжина ерегованого пеніса і пеніса в розслабленому стані не мають певного співвідношення. Тобто, якщо у чоловіків однакові розміри статевого члена під час ерекції, то це не означає, що і в спокійному стані вони будуть рівними. Не був встановлений ​​зв'язок між віком і величиною органу.

Відкриття того, на скільки довжина пеніса змінюється при збудженні, було підкріплено дослідженням за участю 200 турецьких чоловіків. Воно також показало, що довжина члена в період розслаблення, ніяк не впливає на визначення розміру під час ерекції.

Дане дослідження було доповнено іншим, яке було опубліковано на початку 2014 року. У ньому було опитано 1600 американських чоловіків. Аналіз був заснований не на вимірах члена фахівцями, а на відповідях добровольців.

Однак дане опитування не можна вважати неточним, оскільки після його проведення чоловікам повинні були видаватися презервативи відповідно до їх розмірів.

Вчені отримали такі дані:

 • середній розмір члена в розслабленому стані - 12 сантиметрів;
 • середня довжина члена під час ерекції - 14 сантиметрів.

Фахівці відзначили, що це опитування відповідало даним інших досліджень. Також вони додали, що на точні розміри ерегованого члена може впливати спосіб збудження, методи стимуляції.

Розмір статевого члена - жінки, здається, піклуються про це менше, ніж чоловіки

Найчастіше чоловіки просто даремно хвилюються про те, чи задовольняє розмір їх статевого члена кохану. Необґрунтоване переживання також може бути пов'язано з тим, що візуально власникові його пеніс здається менше, ніж є насправді. Якщо дивитися на статевий член зверху, то він виглядає набагато менше, ніж з іншого ракурсу.

У журналі «Urology International» було опубліковано дослідження, де вказувалося, що, незважаючи на задоволення жінок величиною пеніса свого партнера, самі чоловіки дуже комплексують і не впевнені в собі.

45% чоловіків вважають, що мають маленький розмір. Хоча в тих же дослідженнях, дійсно невеликі пеніси були рідкісним явищем.

Відповідь більшості жінок показав, що хоч вони і надають деяке значення параметрам члена свого партнера, однак для них розмір не має суттєвої важливості.

Що цікаво, відповідно до одного з досліджень, чоловіки більше турбуються про довжину, а жінок цікавить ширина. Воно проводилося серед 50 студенток, які активно вели статеве життя. І для більшості (90%) ширина пеніса набагато важливіше для сексуального задоволення.

Жінки не хочуть чоловіків з великими пенісами

У журналі «PLOS ONE» було опубліковано дослідження листопада 2015 року. У чому воно полягало? Жінкам було надано 33 моделі пенісів різних розмірів. Вони повинні були показати найбільш підходящий для них розмір.

Довжина моделей варіювалася від 10 до 21 сантиметра в довжину і від 6 до 17 сантиметрів по колу. Більшість жінок віддавали перевагу розмірами трохи вище середнього в залежності від виду передбачуваних відносин. Тобто при одноразовому контакті вибір припав на модель розміром 16 сантиметрів, а для тривалих зв'язків вони вибирали трохи коротше - 15 сантиметрів.

Більше вимірів пеніса

Існують і інші дослідження, які працювали над визначенням середнього розміру пеніса. У 2001 році були опубліковані дані після вимірювання статевого члена у 3300 молодих хлопців з Італії. Дослідження показали, що в розслабленому стані середня довжина була 9 сантиметрів, а окружність - 10 сантиметрів.

Було також дослідження, яке проводилося в 2007 році на 301 індійському чоловікові з нормальним фізичним здоров'ям. Середня довжина ерегованого члена була 13 сантиметрів, а довжина кола - 12 сантиметрів. І в розслабленому вигляді довжина пеніса - 8 сантиметрів, а окружність - 9 сантиметрів.

Як висловлювалися автори дослідження, вся ця інформація допоможе невпевненим в собі пацієнтам, які вдаються до хірургії для збільшення статевого члена.

Дані були опубліковані в журналі «Nature». У статті також була надрукована таблиця з розмірами статевих членів чоловіків з усього світу з попередніх досліджень. Вони ґрунтувалися на різні матеріали і статті, де найраніша з них була опублікована в 1899 році.

У підсумку, останні визначили узагальнені дані:

 • довжина в розслабленому вигляді - 7-10 сантиметрів;
 • обхват в розслабленому вигляді - 9-10 сантиметрів;
 • довжина під час ерекції - 12-16 сантиметрів;
 • окружність під час ерекції - 12 сантиметрів.

Підвищені побоювання, «помилкові» бажання збільшення

З кожним роком все більше чоловіків звертаються до фахівців для збільшення статевого члена. Все це обумовлено комплексами та невпевненістю. Насправді ж, в більшості випадків на таке йдуть пацієнти з пенісами середнього і вище розмірів.

Також немає схвалення про проведення такої операції з боку урологів. Ризик від процедури занадто великий і може завдати серйозної шкоди здоров'ю. Така операція від початку була призначена для усунення аномальних явищ в чоловічому здоров'ї.

Після проведення даної процедури можуть виникнути такі ускладнення:

 • оніміння тканин статевого члена, зниження його чутливості;
 • поява розтяжок і рубців;
 • значне погіршення або взагалі зникнення ерекції;
 • зниження еластичності тканин пеніса;
 • низька пружність при порушенні;
 • деформація статевого члена;
 • гангрена шкіри;
 • сильні і тривалі набряки пеніса і яєчок.

При першому ж виникненні бажання збільшити свій статевий член фахівці рекомендують в першу чергу звернутися до психологів. Можливо, причина саме у вашій голові і проблеми треба пропрацювати на терапії.

Вплив ожиріння і віку на розмір ерегованого пеніса

Крім того, що ожиріння впливає і на інші аспекти життя, воно також негативно позначається на статевому житті чоловіків. При наборі ваги в організмі знижується рівень такого важливого гормону, як тестостерон. Це негативно позначається на силі ерекції у чоловіків і, відповідно, на розмір статевого члена при порушенні.

Крім цього, з огляду на те, що чоловіки частіше за все набирають в області живота, пахова частина також стає опуклою і має частку зайвого жиру. Це безпосередньо впливає на довжину пеніса і заважає як чоловікові, так і жінці при отриманні задоволення під час статевого контакту. Існує навіть спеціальна операція, яка прибирає жир з лобкової частини.

Незважаючи на те, що вік практично не впливає на сексуальне бажання, він все ж може позначитися на розмірі і ерекції. З чим це пов'язано? Справа в тому, що з віком вироблення колагену в організмі значно знижується, а спосіб життя та шкідливі звички ще більше можуть погіршити ситуацію. При порушенні пеніс вже буде не такий пружний як раніше. З'являється в'ялість, і у зв'язку з цим він зменшується в довжині. Також на розмір може впливати поганий приплив крові, який пов'язаний з серцево-судинними захворюваннями.

Щоб ожиріння і вік не стали причинами ваших занепокоєнь і проблем в ліжку, зверніть увагу на свій спосіб життя:

 • вживайте мінімальну кількість алкоголю, особливо пива;
 • харчуйтеся збалансовано;
 • скоротіть споживання холестерину;
 • їжте більше овочів і фруктів, їжі, багатої білком;
 • більше рухайтеся, навіть звичайні прогулянки в парку позитивно впливають на чоловіче здоров'я;
 • уникайте стресових ситуацій, турбуйтеся про своє психологічне здоров'я;
 • відмовтеся від куріння, ця шкідлива звичка негативно позначається на судинах, відповідно, надходження крові до статевого члена під час ерекції може значно погіршитися.

За матеріалами onclinic.ua.

Рейтинг:
3.88 з 5 на основі 8 оцінок

Інші статті на тему:


Коментар

Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Subscribe form
Чекліст зі здоров’я
в подарунок за підписку!
На вказаний Вами email було відправлено листа для підтвердження підписки.
Ви вже залишали свої дані.
Сталася помилка.
loading
Служба контролю якості