Перші симптоми вагітності

Єдиним правильним рішенням у виявленні вагітності в домашніх умовах є тест. Але вказувати на зачаття можуть і певні ознаки, які потрібно знати кожній дівчині, щоб раніше дізнатися про свій стан і покращити спосіб життя на благо майбутньої дитини.

Чи у всіх жінок бувають ранні симптоми вагітності?

Кожна жінка унікальна за своєю природою. Тому неможливо визначити однакові симптоми для всіх, усе проходить досить індивідуально. А іноді трапляється й так, що в однієї й тієї ж жінки одна вагітність значно відрізняється від іншої.

Крім цього, ранні симптоми дуже часто схожі на період перед менструацією й після. Деякі ознаки можна прийняти за місячні. Таким чином, дівчина може навіть не усвідомлювати, що вона вагітна.

Варто відзначити, що не можна посилатися лише на ознаки, адже вони можуть вказувати на зовсім інші причини. Іноді навіть тест може дати помилковий результат, тому найточнішу відповідь ви зможете почути на прийомі в лікаря УЗД.

Менструальні спазми

Після запліднення яйцеклітина кріпиться до ендометрію матки. Це може викликати невелику кровотечу та спазматичні болі внизу живота, що є одним із ранніх ознак вагітності. Цю кровотечу називають імплантаційною, оскільки в цей час відбувається імплантація яйцеклітини до слизової матки. Період кріплення проходить у перші 6-12 днів після зачаття. Симптом часто плутають із менструацією. Однак спазми менш виражені.

Крім крові, жінка може помітити рясні виділення з піхви. Вони схожі на білі молочні згустки. Справа в тому, що в цей же час майбутня дитина починає свій розвиток на клітинному рівні. Починається потовщення стінок піхви. Відбувається посилений ріст клітин, що й провокує ці виділення.

Ця ознака може супроводжувати дівчину протягом усієї вагітності. Виділення зазвичай нешкідливі й не вимагають ніякого лікування. Але якщо ви відчуваєте неприємний запах, печіння та свербіж, необхідно звернутися до гінеколога, щоб він визначив, чи немає у вас грибкової або бактеріальної інфекції. Пам’ятайте, що захворювання може нашкодити не лише вам, але й дитині. Несвоєчасне лікування несе загрозу для життя й здоров'я майбутнього малюка. 

Зміни грудей

Така ознака, як зміни грудей, зазвичай проявляється раніш за все. Починаються серйозні зміни й перебудова гормонального фону відразу ж після зачаття. Організм готується до лактації. Змінюється структура тканин грудей. Через кілька тижнів ви можете відчувати поколювання, болі.

Хоча особлива зміна в рості ще не помітна, груди починають набухати, стають важчими, повнішими, а область ареол може потемніти. Крім цього, соски стають дуже чутливими. Навіть незначний дотик може викликати неприємні відчуття.

Існують і інші причини, які впливають на зміни молочних залоз: від звичайного набору ваги до менструації. Але, у випадку вагітності, цей непростий період потрібно просто перетерпіти. Згодом вам удасться звикнути до цих відчуттів і змін в організмі. Пізніше біль, чутливість і неприємні відчуття в грудях повинні ослабнути.

Втома

За рахунок зміни рівня прогестерону вагітна жінка може відчувати сильну втому. Це цілком нормальне явище в цей період. Уже в перші тижні після запліднення багато енергії й ресурсів організм витрачає не перебудову й зміни.

На постійну втому впливають і інші фактори: посилена циркуляція крові, підвищення її вироблення, знижений цукор в організмі, зниження артеріального тиску, а також недосипання через інші побічні явища вагітності (нудота, болі в спині, часте сечовипускання і т.д.).

Цікаво те, що виснажений стан може змінюватися на значний приплив енергії. Ці два протилежні відчуття можуть регулярно змінювати одне на інше залежно від змін гормонального фону.

Якщо втома завдає вам багато неприємностей і заважає повноцінно жити, зверніть увагу на раціон харчування. Вживайте в їжу якнайбільше продуктів, багатих білком і залізом – і тоді це допоможе полегшити втому.

Ця ознака є найпопулярнішою серед усіх симптомів вагітності. Хоча вона проявляється далеко не в кожної жінки. Найчастіше нудота відбувається в період із четвертого-шостого тижня до початку другого триместру. У деяких випадках симптом проявляє себе на всіх етапах вагітності.

Причин ранкової нудоти багато й не можна точно визначити, що впливає на нездужання організму. Однак, як і з іншими симптомами, основним приводом можуть слугувати зміни в ендокринній системі й процес виведення токсинів. Крім цього, у декого нудота проявляє себе не лише в першій половині дня, але й у будь-який інший час доби.

Крім цього, у період вагітності в дівчат з'являється нудота через повну відразу до деяких страв. Сама думка про продукт,який не подобається, може призвести до нудоти або блювоти.

Не зважаючи на цей стан, організму важливо одержувати поживні речовини та вітаміни. Необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем і підібрати дієту, де будуть враховані індивідуальні переваги й непереносимість деяких продуктів. Здорове харчування – одна з запорук правильного розвитку вашої дитини.

Затримка місячних

Найочевидніша рання ознака вагітності й привід для більшості жінок купити тест – це затримка місячних. Але далеко не всі затримки вказують саме на вагітність. Причиною цього може стати гормональний збій або захворювання, пов'язані з репродуктивною системою, швидкий набір або скидання ваги.

Крім цього, у деяких жінок бувають кровотечі під час вагітності. Про це вам потрібно розпитати лікаря, щоб знати, коли поява крові – нормальне явище, а коли це ознака надзвичайної ситуації.

Інші ранні симптоми вагітності

Зачаття приносить безліч змін в організм. Відбувається перебудова багатьох систем, і це впливає на появу наступних симптомів:

  • часте сечовипускання;
  • запори;
  • перепади настрою;
  • головні болі й болі в спині;
  • запаморочення й можливі непритомності.

Часте сечовипускання

Ця ознака з'являється в середині першого триместру. Жінка може відчувати постійну потребу в сечовипусканні навіть, якщо сечовий міхур не наповнений. Це призводить до постійної біганини в туалет, мимовільних виділень невеликої кількості рідини під час сміху, кашлю, чхання і т.д.

Хоча часте сечовипускання нормальне явище і пов'язане на першому етапі знов-таки з перебудовою гормонального фону, симптом можна полегшити. Постарайтеся вживати менше кави, чаю й інших сечогінних напоїв, щоб уникнути постійного бажання спорожнити сечовий міхур.

Але не варто знижувати кількість випитої води, думаючи, що це допоможе вийти з ситуації. Рідина для здоров'я й нормального розвитку дитини в будь-якому разі потрібна, а такий підхід може призвести до зневоднення.

Також варто звернути увагу на свої відчуття під час сечовипускання. Можливо, причина полягає зовсім в іншому. Необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо сечовипускання супроводжується симптомами:

  • печіння;
  • болі й дискомфорт;
  • кров у сечі.

Такі ознаки можуть вказувати на захворювання видільної системи. А несвоєчасне звернення за допомогою до фахівця іноді закінчується й викиднем.

Запор

Вагітність часто супроводжується проблемами з процесом дефекації. На це, у першу чергу, впливає рівень прогестерону в організмі, кишечник повільніше проштовхує їжу через розслаблені м'язи його стінок, що призводить до частих запорів. Також ця ознака може з'явитися у зв'язку зі вживаннями вітамінних комплексів і заліза.

Щоб полегшити випорожнення включіть у раціон продукти, багаті клітковиною, велику кількість води й не забувайте про фізичні вправи. Зарядка безпосередньо впливає на механічну обробку їжі.

Перепади настрою

У першому триместрі через перебудову організму, тіло відчуває сильний стрес. Нервова система стає більш уразливою, і будь-яка неприємна подія сприймається куди серйозніше, ніж до вагітності.

Ця ознака зустрічається практично в кожної вагітної жінки. Але все-таки намагайтеся уникати стресових ситуацій, приділяти час прогулянкам на природі, відпочинку, слухати спокійну класичну музику. На ранніх термінах вагітності формується нервова система маляти. Важливо, щоб ніщо не вплинуло на її гармонійний розвиток.

Головні болі та болі в спині

Дівчата в положенні часто стикаються з такою проблемою, як головні болі й болі в спині. Причини ті ж, що й в інших симптомів. Але також на біль у спині, найчастіше в попереку, впливає велике навантаження на нирки. У першому триместрі організм виводить токсини ретельніше, нирки працюють куди активніше – це й може призводити до неприємних відчуттів.

Запаморочення та непритомність

Як було вище сказано, вагітність часто супроводжується зниженням артеріального тиску. Дівчата, для яких перепади тиску більш значимі, відчувають часті запаморочення й втрачають свідомість.

Хоча й говорять, що носіння маляти під серцем – один із найпрекрасніших періодів життя, він супроводжується досить неприємними симптомами. У деяких зустрічаються всі ці ознаки, у деяких – одна-дві. Але, якщо ви відчуваєте, що вони занадто заважають вашій нормальній життєдіяльності, обговоріть способи вирішення проблем з лікарем.

Коментар

Запис на прийом
Запишіться на прийом прямо зараз!
Служба контролю якості