• Головна
 • Трихоскопія – перший крок у лікуванні волосся та шкіри голови

Трихоскопія – перший крок у лікуванні волосся та шкіри голови

Трихоскопія – це метод діагностики захворювань волосся та шкіри голови. Дослідження проводиться за допомогою медичного обладнання – дерматоскопа або трихоскопа.

Це базовий метод, який використовується в діагностиці захворювань волосся та шкіри голови. Лікар за допомогою трихоскопії отримує клінічну інформацію про стан шкіри та волосся, оцінює стан волосяних фолікулів, їх діаметр та виявляє аномалії, пов’язані з волоссям.

Коли може бути призначена трихоскопія та що вона показує

Трихоскопія призначається, коли є підозра на захворювання волосся або шкіри голови:

 • алопеція (випадіння волосся);
 • суха або жирна себорея;
 • естетичні проблеми: ламкість та слабкість волосся;
 • лупа;
 • необхідність в індивідуальному підборі косметичних та лікувальних засобів.

В результаті дослідження лікар отримує цифрове зображення, по якому оцінює стан волосся. За допомогою зображення спеціаліст оцінює щільність росту на одиницю площини шкіри, кількість активного волосся, що росте, кількість волосяних фолікулів, кількість товстого термінального волосся, кількість пушкового та тонкого волосся, наявність запального процесу, активність секреції сальних та потових залоз.

Кожен з цих показників має норму. Відхилення від норми свідчить про певне захворювання. Крім того, в ході трихоскопії можна оцінити якість проведеного раніше лікування. Трихоскопія не має протипоказань. Метод можна проводити необмежену кількість разів.

Як проводиться трихоскопія та як до неї підготуватися?

Трихоскопія – безболісний та неінвазивний метод, який виконується не більше 30 хвилин. Як проводиться процедура:

 1. Лікар вибирає кілька областей на голові, які при зовнішньому огляді страждають найбільше.
 2. Трихолог наближає трихоскоп до голови та робить знімок. Інформація передається в комп’ютер та зберігається.

Після отримання знімків лікар починає роздивлятись деталі: скільки поодиноких и скільки спарених волосин, чи є фолікули, з яких росте 3 або 4 волосин. Цей етап займає декілька хвилин. Решта частина дослідження – це автоматизований процес, в ході якого комп’ютер обробляє інформацію на знімку та готує звіт щодо стану волосся на голові. Отримані дані порівнюються з нормою на графіках.

Лікар аналізує дані та ставить попередній діагноз. Для уточнення трихолог направляє на додаткові лабораторні дослідження, наприклад, на біохімічний аналіз крові. Це необхідно для підтвердження або спростування діагнозу.

Щоб лікар провів трихоскопію, потрібно підготуватись:

 • за день до дослідження вимити голову;
 • в день дослідження не наносити косметичні засоби;
 • не проводити процедуру раніше, ніж через два тижня після фарбування волосся.

Трихоскопія та інші методи діагностики волосся та шкіри голови

Загальний та біохімічний аналіз крові, спектральний аналіз придатків шкіри, аналіз складу біологічних елементів волосся та аналізи гормонів щитоподібної залози дають змогу оцінити процеси, які протікають в організмі при захворюваннях волосся та шкіри голови. Але оцінити стан шкірного покриву та щільність волосся можна тільки за допомогою трихоскопії. Тому це – незамінний метод без аналогів.

Коментар

Запис на прийом
Запишіться на прийом прямо зараз!
Служба контролю якості