Оплата online -5%

Тестування на COVID-19 в Черкасах і Києві

В умовах пандемії коронавірусу COVID-19 кожному з нас важливо мати повні дані про те, як роблять тест на ковід, які є види аналізів, яку інформацію вони показують, а також де і як їх можна зробити.

Який вид тесту на covid-19 можна зробити в ДокторПРО?

У ДокторПРО можна зробити тести на covid-19:

 • Тести ПЛР на ковід (аналіз на полімерну ланцюгову реакцію) - визначають РНК вірусу SARS-CoV-2 в організмі на ранніх стадіях, до того, як виробилися антитіла.
 • ІФА-тест (імуноферментний аналіз) - дозволяє побачити реакцію імунної системи на інфекцію. Антитіла або імуноглобуліни (lg) починають формуватися через 7-14 днів після контакту з вірусом. Від 1-2 тижнів до 2-3 місяців після контакту зі збудником в організмі можна виявити імуноглобуліни класу M до SARS-CоV-2 (IgM). Потім антитіла IgM повністю замінюються на імуноглобуліни lgG, наявність яких в крові можна визначити, в середньому, через 21-28 днів після зараження. Рівень антитіл lgG може залишатися високим протягом декількох місяців після хвороби, і по їх наявності можна зробити висновок про інфікування в минулому і імунні відповіді організму на ковід. У ДокторПРО здають аналізи як на IgM, так і на lgG.
 • Експрес-тест - це найменш точний, але швидкий тест, який визначає специфічні антитіла до ковіду.

Який тест на коронавірус краще?

Вибирати тест на ковід необхідно в залежності від симптомів хвороби (при їх наявності) та мету тестування. ПЛР-тест використовують при знятті з карантину і обсервації, а ІФА-тест - перед госпіталізацією. За бажанням пацієнта, можна робити як експрес-аналіз, так і дослідження методами ПЛР і ІФА.

Як здають тест на COVID-19?

Для проведення ПЛР-тесту здають мазок з носа або горла, для ІФА-аналізу - кров з вени, для експрес-тесту - кров з пальця. За три години до дослідження не можна їсти і пити. Вартість тесту на ковід в медичному центрі ДокторПРО можна дізнатися на сторінці медичного центру.

Скільки днів робиться тест на COVID-19

Як правило, результат експрес-тесту відомий через 15-20 хвилин після його проведення, ПЛР-аналізу - протягом доби, ІФА-аналізу - протягом трьох діб. Час проведення лабораторного аналізу та отримання результату тесту на ковід залежить від завантаженості лабораторії.

Хто зобов'язаний здавати тест на коронавірус?

До категорії осіб, які зобов'язані проходити тестування на коронавірус, відносяться:

 • хворі на пневмонію;
 • люди з клінічними проявами коронавирусу;
 • пацієнти перед плановою госпіталізацією та операціями;
 • люди, які контактували з носіями коронавируса.

Раз на два тижні тест на коронавірус проходять:

 • співробітники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, які отримані у хворих COVID-19;
 • медичні працівники, які надають медичну допомогу хворим COVID-19;
 • співробітники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіл, в тому числі у взятті зразків секційного матеріалу.

Раз в тридцять днів пройти тестування зобов'язані:

 • медичні та фармацевтичні працівники (крім тих, хто здає аналіз раз в чотирнадцять днів);
 • співробітники Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

У ряді випадків тест на коронавірус потрібно здавати перед виїздом за кордон. Вимоги до тестування постійно коригуються в залежності від епідеміологічної ситуації.

Де здати тест на COVID-19?

Тест на COVID-19 можна здати в спеціалізованій лабораторії медичного центру ДокторПРО Черкаси і Київ. Для запису на аналіз зателефонуйте за вказаними на сайті телефонами або запишіться через форму онлайн.

Лікування проводиться в:
До нас звернулось
145974
людей
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Служба контролю якості