Оплата online -5%

Лікування стенокардії

Стенокардія є клінічним синдромом серцево-судинних патологій і характеризується болем в області грудей. Розвивається стенокардія в результаті звуження прохідності судин серця. Своєчасна діагностика і лікування стенокардії дозволяють уникнути ризику розвитку інфаркту міокарда.

Що таке стенокардія?

Стенокардія виникає, коли міокарду (серцевому м'язу) не вистачає кисню. Причина розвитку стенокардії криється в тому, що артерії, забиті бляшками холестерину і жирами, не можуть доставляти до серця потрібний обсяг кисню. Тому відбувається кисневе голодування клітин серця і їх спазм.

Спочатку стенокардія виникає при фізичних навантаженнях. Це так звана стабільна стенокардія, при якій можливий напад можна відносно точно передбачити, так як він зазвичай виникає при ходьбі, бігу, підйомі на поверх, в стресових ситуаціях, коли потреба серця в кисні зростає, а судини не можуть її забезпечити. Інший вид стенокардії - нестабільний, він виникає при подальшому прогресуванні ішемічної хвороби і надалі звуженні судин. В цьому випадку напади стенокардії відбуваються в стані спокою, стають більш інтенсивними і тривалими.

Стенокардія - симптоми і лікування

Основною ознакою стенокардії є нападоподібний біль в області серця, але також можливі й інші прояви:

  • почуття здавлювання в грудях;
  • хворобливість в лівому плечі або руці;
  • відчуття браку повітря;
  • підвищення тиску;
  • прискорений або уповільнений пульс.

Найчастіше всі перераховані симптоми вщухають в стані спокою протягом 3-5 хвилин. Іноді напад стенокардії може затягнутися і привести до утворення тромбу на поверхні ураженої атеросклерозом артерії. В цьому випадку повністю перекривається прохідність судин і, при несвоєчасному наданні медичної допомоги, може бути інфаркт міокарда. Тому при симптомах стенокардії обов'язково необхідне лікування, яке спрямоване на зниження кількості і тривалості нападів.

Що не можна робити при стенокардії?

При стенокардії не можна ігнорувати появу болю. Якщо почався напад, необхідно якомога швидше купіювати його:

  • припинити фізичні навантаження;
  • присісти;
  • прийняти таблетку нітрогліцерину під язик;
  • якщо біль триває більше, ніж 5 хвилин - викликати швидку.

Після того як напад пройде, необхідно звернутися до лікаря для діагностики серцево-судинної системи і призначення лікування. У медичному центрі «ДокторПРО» проводиться консервативне лікування стенокардії, спрямоване на поліпшення якості життя пацієнтів, профілактику подальшого атеросклеротичного ураження судин і зниження ризику інфаркту міокарда. Записатися на прийом до кардіолога можна по телефону або залишивши заявку на сайті.

Лікування проводиться в:
До нас звернулось
145974
людей
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Служба контролю якості