Оплата online -5%

Лікування серцевої недостатності

Серцева недостатність - небезпечна патологія, яка призводить до погіршення кровообігу в організмі і порушення роботи життєво важливих органів. Захворювання діагностується переважно у людей старшого віку.

Що таке серцева недостатність?

Серцева недостатність (СН) - це патологічний стан, при якому серцевий м'яз не може повноцінно перекачувати кров. В результаті порушення кровообігу органи і тканини не отримують достатньо кисню і поживних речовин, виникає застій крові.

Основні причини розвитку серцевої недостатності:

 • ураження серцевого м'яза - інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця (ІХС), міокардит, кардіоміопатія, ревматизм;
 • підвищене навантаження на серцевий м'яз - гіпертонія, патології серцевого клапана;
 • порушення серцевого ритму - брадикардія, тахікардія;
 • вплив токсичних речовин - хіміотерапія, алкоголь, важкі метали.

Стадії розвитку серцевої недостатності:

 1. На першій стадії СН симптоми патології (задишка, швидка стомлюваність і прискорене серцебиття) з'являються тільки під час фізичного навантаження. Кровообіг ще не порушено.
 2. Характеризується тривалою недостатністю кровообігу. Ознаки порушення роботи внутрішніх органів виявляються в стані спокою, працездатність різко обмежується. У першому періоді II стадії симптоми СН зазвичай слабо виражені і зникають після нічного відпочинку, в другому вони явно виражені і присутні постійно.
 3. Третя стадія СН - тяжке порушення кровообігу призводить до незворотних змін в тканинах внутрішніх органів і повної втрати працездатності.

Як проявляється серцева недостатність?

Симптоми серцевої недостатності проявляються по-різному, в залежності від того, який відділ серця вражений. Основні ознаки серцевої недостатності:

 • задишка;
 • запаморочення;
 • нападоподібний кашель;
 • набряки ніг;
 • блідість шкіри;
 • слабкість, швидка стомлюваність;
 • порушення серцевого ритму.

Чи можна вилікувати серцеву недостатність?

Серцеву недостатність не можна повністю вилікувати, так як це хронічне захворювання, але за допомогою лікарської терапії її можна взяти під контроль, запобігши розвитку ускладнень і підвищивши якість життя пацієнта. Медикаментозне лікування серцевої недостатності полягає в регулярному прийомі препаратів, які розширюють кровоносні судини і підтримують функцію серця (серцеві глікозиди, інгібітори АПФ, препарати калію, бета-блокатори). Також, рекомендовано регулярне проходження УЗД серця.

Запишіться в медичний центр «ДокторПРО» в Черкасах, щоб почати лікування серцевої недостатності і запобігти розвитку ускладнень. Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Лікування проводиться в:
До нас звернулось
145974
людей
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Subscribe form
Чекліст зі здоров’я
в подарунок за підписку!
На вказаний Вами email було відправлено листа для підтвердження підписки.
Ви вже залишали свої дані.
Сталася помилка.
loading
Служба контролю якості