- Головна
- Відділення та послуги
- Діагностика
- Колоноскопія
Колоноскопія в «ДокторПРО» у Черкасах
Зі збоями в роботі органів травлення може зіткнутися кожен з нас. За деяких захворювань шлунково-кишкового тракту, а також симптомів, що вказують на них, лікар може призначити пацієнту делікатну процедуру – колоноскопію.
Колоноскопія кишечнику – це сучасний метод діагностики захворювань прямої кишки і товстого кишечнику, який здійснюється за допомогою унікального інструменту – колоноскопа. Якщо в анамнезі у пацієнта запори, кровотечі з прямої кишки, біль у животі та області заднього проходу, зниження маси тіла, йому, швидше за все, буде показана колоноскопія. У Черкасах це обстеження проводять спеціалісти медичного центру «ДокторПРО».
Як це відбувається?
У ході процедури лікар-колопроктолог або лікар-ендоскопіст проводить огляд внутрішньої поверхні товстого кишечнику. Для цього пацієнту, який заздалегідь підготовлений і лежить на боці, в область заднього проходу, оброблений антисептиком, вводять зонд колоноскопа, оснащеного крихітною відеокамерою. Зазвичай потрібно знеболювання – доктор може використовувати місцеві анестезуючі препарати.
Унікальні можливості процедури
Колоноскоп дозволяє дослідити стан слизової кишечнику, його моторику, виявити будь-які зміни, в тому числі запальні, утворення різної природи. Під час обстеження можна взяти фрагмент тканини для проведення біопсії, усунути причини кишкових кровотеч.
Показання до проведення колоноскопії:
- болі в області живота і товстого кишечнику;
- наявність патологічних виділень з прямої кишки (гною, слизу), кишкових кровотеч;
- анемія, різка та необґрунтована втрата ваги;
- регулярні проблеми зі стільцем;
- наявність симптомів пухлини або доброякісних утворень, виявлених іншими методами досліджень.
Лікарі рекомендують періодично проходити колоноскопію людям у віці старше 50-ти років. Якщо у пацієнта відмічена несприятлива спадковість з онкозахворювань кишечнику – після 40-ка років.
Як готуватися?
Спеціаліст медичного центру «ДокторПРО» у Черкасах розповість пацієнту, що підготовка до колоноскопії включає:
- антишлакову дієту протягом двох-трьох днів;
- голод за 20 годин до проведення процедури з обов’язковим вживанням рідини;
- очищення кишечнику клізмою або із застосуванням медпрепаратів.
Доктор також озвучить протипоказання до проведення колоноскопії. Це може бути:
- гостре інфекційне захворювання;
- перитоніт, виразковий або ішемічний коліт у важкій формі;
- серцева або легенева недостатність;
- проблеми зі згортанням крові.
Завжди пам’ятайте про цінності свого здоров’я і довіряйте його кращим спеціалістам – лікарям медичного центру «ДокторПРО» у Черкасах!