Лікування гінекомастії в Черкасах

До нас звернулось
124816
людей

Гінекомастія - патологічний процес, обумовлений гіпертрофією залозистої або жирової тканини молочної залози. Збільшення грудних залоз може бути як одностороннім, так і вражати обидві груди.

Крім естетичного дефекту, захворювання може призвести до таких серйозних наслідків, як розвиток злоякісних пухлин. Також пацієнти часто відзначають дискомфорт і хворобливість в молочних залозах.

Причини і симптоми гінекомастії

Гіпертрофія тканини молочної залози володіє яскраво вираженими ознаками:

  • неприємні відчуття - тяжкість, свербіж в області молочних залоз;
  • болючість при активному фізичному навантаженні;
  • збільшення обсягу однієї або обох залоз;
  • відчуття тиску в грудях;
  • пігментація сосків і збільшення їх в діаметрі;
  • виділення з соска - прозорі або молочного відтінку, рідкої консистенції;
  • еластичне ущільнення під шкірою при обмацуванні.

Якщо ви виявляєте у себе один або декілька з перерахованих ознак, необхідно звернутися до лікаря та провести обстеження.

Причини виникнення гінекомастії

Причини розвитку гінекомастії у чоловіків численні. Найчастіше дане захворювання провокують порушення гормонального балансу (недолік андрогенів і/або переважання естрогенів). При гормональному дисбалансі концентрація естрогену в крові зростає, що провокує гіперплазію молочних залоз.

Також підвищення в крові чоловіка вмісту гормону пролактину запускає розвиток грудей за жіночим типом. Це важливий симптом, наштовхує лікаря на думку про пухлини гіпофіза.

Провокувати гінекомастію можуть ендокринні захворювання. При тиреотоксикозі, дифузному зобі, цукровому діабеті та ожирінні істотно порушується обмін речовин. Уповільнений метаболізм негативно відбивається на балансі гормонів.

У розвитку захворювань молочних залоз величезне значення має загальний стан організму. Хронічні запальні, інфекційні захворювання не є безпосередньою причиною гінекомастії. Однак вони здатні погіршити поточну ситуацію і спровокувати загострення.

Діагностування захворювання

При появі ознак гінекомастії слід звернутися в клініку мамології. Доцільно пройти обстеження в ендокринолога. Фахівець призначить вам всі необхідні аналізи та дослідження. Важливим критерієм в діагностиці є такі показники крові, як печінкові ферменти, залишковий азот, сечовина та креатинін. Це показники швидкості обмінних процесів, індикатори токсинів в організмі.

Для уточнення діагнозу можуть знадобитися наступні лабораторні та інструментальні методи:

  • УЗД молочних залоз;
  • біопсія тканин;
  • дослідження регіональних лімфовузлів.

Як проходить лікування

Іноді гіпертрофічні зміни в молочних залозах відбуваються самостійно. Але найчастіше потрібна медикаментозна терапія.

На початкових стадіях патологічного процесу досить консервативного лікування. Це призначення замісної гормонотерапії. Такі препарати приводять у норму співвідношення статевих гормонів в організмі пацієнта, і доброякісна гіперплазія йде. Паралельно з цим призначають загальнозміцнюючі, імуномодулюючі препарати та вітаміни.

При виявленні перших симптомів захворювання запишіться на прийом до мамолога в Черкасах. Вас чекає ефективне і безболісне лікування гінекомастії в клініці ДокторПРО.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості