Причини сезонних вірусних захворювань

До нас звернулось
124816
людей

Сезонні простудні захворювання - наслідок зміни погоди, особливо при різких температурних перепадах. І дійсно, між людським організмом і погодою вчені, після довгих досліджень, встановили прямий зв'язок.

При зміні сезонів нашому організму (весна-літо, осінь-зима) загрожують не тільки грип та ГРВІ, а й фарингіти, ларингіти та бронхіти. Медики пояснюють це активними біохімічними процесами в організмі людини в цей період.

З холодами ритм роботи всіх систем організму поступово змінюється. Змінюється не тільки швидкість обміну речовин, артеріальний тиск, але і склад крові (змінюється кількість лейкоцитів, еритроцитів) під дією багатьох зовнішніх і внутрішніх факторів. У сукупності це впливає на наш з вами імунітет.

Крім того, різка зміна погодних умов активізує багато збудників простудних захворювань. Через зниження імунітету людина більш сприйнятлива до застуди.

 Причини сезонних вірусних захворювань пов'язані з:

  • переохолодженням, тобто зневагою правилом одягатися відповідно до сезону;
  • загостренням хронічних захворювань, які можуть послужити поштовхом до активізації застуди;
  • недотриманням профілактичних заходів вірусних захворювань вдома та в офісі.

Діагностика сезонних вірусних захворювань можлива тільки лікарем-терапевтом. Симптоми багатьох простудних хвороб схожі між собою. Тому встановити точний діагноз допоможе тільки лікар.

Основні симптоми ГРВІ (залежать від вірусу):

  • підвищення температури тіла;
  • сонливість, млявість, втома;
  • сухість, першіння та біль в горлі;
  • кашель (сухий або мокрий);
  • закладеність носа, сльозоточивість і чхання;
  • зміна голосу.

Консультації з лікування сезонних вірусних захворювань в Білій Церкві можна отримати в «ДокторПРО» вже на першому лікарському прийомі. Якщо ви не можете відвідати медичний центр через погане самопочуття, можна викликати лікаря додому.

Якщо вчасно не звернутися до лікаря, можливі ускладнення ГРВІ. До них відносять появу задишки, болі в серці, судом, висипань на шкірі, а також втрату свідомості, розвиток важких захворювань.

Періодичні консультації у терапевта перед зміною сезонів допомагають знизити ризик виникнення ГРВІ. Адже своєчасна профілактика сезонних вірусних захворювань заснована на підвищенні імунної системи, дотриманні правил особистої гігієни, а також лікуванні запальних процесів в організмі і хронічних захворювань, про що в подробицях розповість лікуючий терапевт.

Записатися в «ДокторПРО» в Білій Церкві можна в будь-який зручний час без черги за телефоном або за допомогою електронної заявки.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості