Лікування коліту у «ДокторПРО» в Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові

К нам обратились
120410
человек

Коліт або запальне захворювання слизової оболонки товстої кишки спостерігається у пацієнтів в будь-якому віці. Часто воно розвивається на тлі інших проблем з ШКТ, наприклад, дисбактеріозу.

Запалення починається з невеликої ділянки: хвороботворні мікроорганізми порушують цілісність слизової і проникають в тканини кишечника. Запускається імунна реакція: організм намагається придушити інфекцію, пошкоджена область набрякає, ускладнюється моторика, перетравлення та засвоєння поживних речовин. У кишечнику починає переважати патогенна мікрофлора, розвиваються гнильні процеси, виділяються токсини, що потрапляють до кровотоку.

Виникають перші симптоми коліту:

 • постійний тупий біль або різкі переймоподібні напади в абдомінальній області (характер залежить від типу хвороби);
 • поява в калі домішок слизу, крові, гною;
 • на тлі інтоксикації погіршується загальне самопочуття: слабкість, «розбитість»;
 • можлива лихоманка, підвищення температури тіла.

При таких скаргах пацієнта проводиться діагностика коліту. Гастроентеролог призначає аналіз калу, УЗД абдомінальної зони, колоноскопію або інше дослідження кишки. Виявляється стадія захворювання, встановлюється його етіологія і підбирається ефективне лікування.

Коліт кишечника у хронічній фазі може виглядати як звичайний розлад. Щоб не пропустити розвиток хвороби, рекомендується регулярно проходити огляд у гастроентеролога. Тривале запалення слизової призводить до утворення на її поверхні виразок (виразковий коліт), загибелі ворсинок і порушення всмоктування поживних речовин. Організм не отримує мікро- та макроелементи, починаються гіповітамінози, пацієнти скаржаться на постійну слабкість, неконтрольоване зниження ваги, падіння зору.

Причини коліту

Захворювання викликається різними причинами:

 • глистовими інвазіями: запалення розвивається на тлі токсичних або механічних пошкоджень слизової;
 • пригніченням мікрофлори через тривалі хворобливі стани, прийомом антибіотиків;
 • харчовою алергією: при вживанні алергену починається гостре запалення і набряк;
 • ослабленим імунітетом і стресом: з цієї причини часто виникає гострий коліт, що супроводжується різкими болями і частими позивами на дефекацію;
 • поганою спадковістю;
 • незбалансованою дієтою, важкою жирною і гострою їжею з малою кількістю клітковини;
 • зловживанням алкоголем і тютюном.

Хронічний коліт стає наслідком інших розладів: наприклад, при проблемах із серцево-судинною системою може бути порушене кровопостачання кишки. У завдання гастроентеролога входить виявити причину захворювання і усунути її. Так гарантується ефективне лікування коліту у Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові.

Після постановки діагнозу лікар підбирає комплекс препаратів, що знімають гострий перебіг хвороби. Усуває больовий синдром, якщо виявлена кишкова інфекція – призначаються антибіотики. Пацієнт пропиває ліки, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту, завдяки їм знімаються помилкові позиви, запори, метеоризм, відновлюється нормальна перистальтика і здорова мікрофлора. Після курсу лікування потрібна профілактика: рекомендується дотримуватися спеціальної дієти, урізноманітнити раціон продуктами, багатими клітковиною.

Якщо хворобу запустити, виникають ускладнення коліту: запалення поширюється на тонку кишку та шлунок. Можливі виразкові ураження всього ШКТ. Щоб не допустити цього, запишіться на прийом до фахівця в медичному центрі «ДокторПРО» на сайті або за телефоном. На Вас чекає кваліфікований персонал, сучасне діагностичне обладнання і передові методики лікування.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості