Лікування дуоденіту у «ДокторПРО» в Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові

К нам обратились
120414
человек

Запальне захворювання дванадцятипалої кишки називають дуоденіт. Це захворювання завдає сильний удар по травній системі. Адже саме в дванадцятипалій кишці їжа піддається обробці. Крім функції травлення, вона виробляє ферменти і гормони, які регулюють діяльність шлунково-кишкового тракту і обмін речовин в організмі.

Симптоми дуоденіту зводяться до:

 • болі у верхній частині живота;
 • появи гіркої відрижки;
 • нудоти, слабкості;
 • підвищеного газоутворення;
 • розвитку жовтизни на шкірі;
 • розладів нервової системи (тремтіння в руках, шум у вухах).

Іноді ознаки захворювання схожі з симптоматикою гастриту, виразки дванадцятипалої кишки або шлунка. Тому, діагноз повинен встановлювати тільки гастроентеролог. Не займайтеся самолікуванням. Самовільне використання ліків або засобів народної медицини може погіршити самопочуття і призвести до виникнення інших патологій травної системи (спайкова кишкова непрохідність, внутрішні кровотечі, злоякісні утворення в шлунку).

Діагностика дуоденіту в «ДокторПРО» в Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові проходить в затишних кабінетах, оснащених сучасним обладнанням. Гастроентеролог оглядає пацієнта, вивчає його історію хвороби і направляє на дослідження.

Для підтвердження діагнозу необхідно:

 • здати аналіз крові і калу;
 • пройти обстеження стравоходу, дванадцятипалої кишки і шлунка за допомогою зонда;
 • зробити рентгенографію;
 • отримати результати інших досліджень, призначених гастроентерологом (за показаннями).

На підставі отриманої інформації лікар підбирає ефективну методику лікування хвороби, основою якої є дієта. При гострій формі хвороби доктор за допомогою лікарських препаратів знімає загострення, після чого можуть бути призначені фізіопроцедури.

Якщо виявлено ерозивний дуоденіт (утворення ерозії на поверхні слизової дванадцятипалої кишки), забороняється куріння, прогрівання живота грілкою і промивання шлунка. При неправильному лікуванні така форма хвороби може викликати виразку шлунка або дванадцятипалої кишки.

Причини дуоденіту

Основними причинами розвитку дуоденіту медики вважають:

 • неправильний раціон харчування (відмова від повноцінного сніданку, обіду і вечері);
 • надмірне вживання гострої і жирної їжі, копченостей, кави і алкоголю;
 • порушення функцій дванадцятипалої кишки на тлі хронічних хвороб;
 • неконтрольований прийом ліків, наприклад, протизапальних препаратів, антибіотиків;
 • недолікований гастрит, виразку шлунка або дванадцятипалої кишки;
 • зниження імунітету.

Розрізняють хронічний і гострий дуоденіт. Перший має рецидивуючий характер і на відміну від другого проявляється у вигляді болю тупого характеру (повторюються систематично), може викликати інші запалення у травній системі. Гостра форма хвороби проявляється гострими симптомами, які швидко стихають при своєчасному зверненні до лікаря (після проведеної терапії) і не викликають патологічних змін слизової дванадцятипалої кишки.

Хронічний дуоденіт може стати причиною розвитку гострого панкреатиту. За статистикою, чоловіки більш схильні до цього захворювання, ніж жінки.

Ускладнення дуоденіту (виразка шлунка, непрохідність кишечника) можуть виникати на тлі недотримання пацієнтом програми лікування або при відмові від нього. Часті стреси в поєднанні з прийомом сильнодіючих заспокійливих ліків в період реабілітації теж можуть спровокувати ускладнення.

Профілактика недуги повинна включати обов'язковий перехід на здорове і збалансоване харчування, активні заняття спортом і дотримання правил особистої гігієни (щоб уникнути зараження гельмінтами, хвороботворними бактеріями). Лікарі-гастроентерологи не рекомендують без схвалення лікаря часто вживати аспірин, протизапальні ліки, а також препарати, що пригнічують роботу імунної системи.

Ефективне лікування дуоденіту в Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові ви можете пройти в клініці «ДокторПРО». Кваліфіковані гастроентерологи поставлять правильний діагноз і допоможуть запобігти розвитку ускладнень. Записатися на прийом в клініку можна за телефоном або за допомогою електронної заявки.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості