Лікування панкреатиту у «ДокторПРО» в Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові

К нам обратились
120410
человек

Підшлункова залоза регулює біохімічні процеси в організмі і сприяє виробленню травних ферментів. Останні допомагають розщеплювати білки, жири і вуглеводи, які містить їжа. Більш того, залоза виробляє інсулін, який регулює рівень глюкози в нашому організмі. Саме проблеми з підшлунковою вважаються першою причиною розвитку цукрового діабету.

Запалення підшлункової залози призводить до збоїв ендокринної функції, що загрожує розвитком панкреатиту. Ця хвороба характерна для людей будь-якого віку і статі, але найчастіше на неї страждають жінки і чоловіки похилого віку.

Симптоми панкреатиту зводяться до:

 • сильного болю під ребрами (іноді больові відчуття мають оперізуючий характер)
 • блювоти;
 • посиленої пітливості;
 • підвищення температури тіла;
 • втрати апетиту та появи слабкості.

Діагностика панкреатиту можлива в клініках «ДокторПРО» в Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові . Кваліфікований гастроентеролог поставить точний діагноз і підбере ефективну програму одужання. На первинному прийомі лікар проводить опитування пацієнта на скарги (біль у верхній частині живота, напади нудоти, млявості), вивчає історію хвороби і направляє на додаткові дослідження (пальпація, здача аналізу крові, рентген грудного відділу, томографія).

Лікування панкреатиту має бути своєчасним. Хвороба може призвести до летального результату. Оскільки ферменти, які виділяє залоза, можуть проникати в тканини, судини та кров, руйнуючи її зсередини.

Загострення панкреатиту (хронічна форма) лікується такими ж способами, як і гостра форма захворювання. За стандартною схемою лікар призначає пацієнтові дієту, підбирає ефективні протизапальні препарати, а також фізіопроцедури (за показаннями).

Записатися на прийом до лікаря-гастроентеролога можна за контактним телефоном або за допомогою форми-заявки, розміщеної на сайті клініки. Ви можете вибрати зручний час для відвідання лікаря і уникнути черги.

Причини панкреатиту

Пройти ефективне лікування панкреатиту в Черкасах, Білій Церкві, Кропивницькому та Чернігові ви можете в клініці «ДокторПРО». Реабілітація проходить в амбулаторних умовах без госпіталізації.

Основними причинами розвитку панкреатиту гастроентерологи називають:

 • надмірне вживання спиртного і жирних страв;
 • розвиток сечокам'яної хвороби;
 • травми підшлункової залози;
 • вживання сильнодіючих ліків;
 • хвороби ендокринної системи.

Іноді панкреатит може виникати на фоні утворення злоякісних пухлин внутрішніх органів, внаслідок патологій жовчовивідних шляхів.

Своєчасне звернення до лікаря позбавить від розвитку ускладнень панкреатиту, до яких відносяться:

 • утворення виразкових вогнищ на слизових внутрішніх органів;
 • порушення згортання крові;
 • омертвіння клітин підшлункової залози (некроз);
 • атрофія підшлункової залози.

Хронічний панкреатит може викликати кісти і псевдокісти, а також гнійні свищі. При тривалих загостреннях через несвоєчасне лікування у пацієнта може виникати синдром портальної гіпертензії (виникнення низки морфологічних і клінічних проявів, які не відповідають нормі).

Гострий панкреатит при своєчасному лікуванні зазвичай не призводить до важких наслідків. При занедбанні хвороби може виникати нирково-печінкова недостатність.

Профілактика захворювання зводиться до переходу на здоровий раціон харчування, відмову від куріння і вживання спиртних напоїв, а також до планових оглядів у гастроентеролога.

Щодо перегляду щоденного меню лікарі рекомендують зменшити кількість продуктів з високим вмістом барвників і консервантів, а також синтетичних добавок. Бажано розробляти режим за участю лікуючого лікаря.

Запишіться на прийом до гастроентеролога за допомогою електронної заявки або по телефону.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості