Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) і контрацепція в «ДокторПРО» у Черкасах та Кропивницькому

До нас звернулось
людей

У сучасному світі існують різноманітні методи контрацепції як чоловічої, так і жіночої. Одним з популярних методів жіночої контрацепції є внутрішньоматкова спіраль (ВМС). Зручність у розташуванні й тривалий строк експлуатації змушують представниць прекрасної статі схилятися до вибору цього контрацептиву.

Сучасна медицина пропонує безліч способів ефективної жіночої контрацепції для попередження небажаної вагітності й скорочення ризиків аборту, і один з них – це спіраль внутрішньоматкова. Вона являє собою невеликий пристрій, що вставляється гінекологом у порожнину матки, що й перешкоджає заплідненню яйцеклітини. Ефективність методу наближається до 100%. Спіралі протизаплідні забезпечують комплексний вплив:

 • завдяки міді, що міститься в них, створюють несприятливе для зачаття середовище й руйнують сперматозоїди;
 • не дають заплідненій яйцеклітині прикріпитися до стінки матки – вагітність не наступає;
 • щодоби виділяють мікродози гормону, що викликає атрофію ендометрію, завдяки чому менструації стають мізерними без порушення овуляції або зміни гормонального фону жінки.

Тому, введення спіралі стає пріоритетним способом контрацепції для дівчат, що народили, не планують вагітність протягом найближчих декількох років.

Спіраль, як протизаплідний засіб, забезпечує наступні переваги:

 • гарантує тривалий захист (5-8 років) після однократного введення;
 • не викликає гормональних порушень, і пов'язаних із цим проблем (набір зайвої ваги, посилення секреції сальних залоз і так далі);
 • зберігає фізіологію статевого акту: не потрібно спеціальної підготовки, обидва партнери відчувають усю повноту відчуттів;
 • може використовуватися під час грудного вигодовування, а також під час захворюваннях, при яких неможливий прийом оральних контрацептивів;
 • впливає на внутрішнє вистилання порожнини матки;
 • забезпечує швидке відновлення дітородної функції при бажанні жінки завести дитину.

Однак внутрішньоматкові протизаплідні засоби не захищають від захворювань, що передаються статевим шляхом (на відміну від засобів бар'єрної контрацепції).

Внутрішньоматкова спіраль «Мірена»

У гінекологічній практиці використовуються різні види спіралей, що відрізняються складом, зовнішнім виглядом, терміном дії. Будь-яка протизаплідна спіраль має анатомічно вивірену форму – це гарантує, що пристосування не викличе дискомфорт, не буде травмувати навколишні тканини. Після огляду й консультації фахівця, пацієнтці підбирається краща внутрішньоматкова спіраль виходячи з її віку й стану здоров'я.

Досить часто використовується спіраль «Мірена». Її особливість у наявності спеціального контейнера з левоноргестрелом – гормоном, що регулює роботу ендометрію, завдяки чому підвищується надійність контрацепції й досягається додатковий лікувальний ефект.

Поставити внутрішньоматкову спіраль у Черкасах та Кропивницькому можна в клініці «ДокторПРО». Процедура швидка й безболісна, проводиться в перші дні циклу для виключення ймовірності вагітності. Після її введення пацієнтка повинна дотримуватися певних рекомендацій протягом тижня:

 • відмовитися від важкої фізичної роботи;
 • не відвідувати лазні й сауни;
 • виключити статеві контакти.

Про інші можливі обмеження розповість гінеколог. В обов'язковому порядку призначається вторинний прийом (через 7-10 днів) для контролю загального самопочуття жінки.

Для процедури є певні протипоказання. Цей метод захисту не підходить, у випадках:

 • виявлення запалень органів малого тазу або хронічних хвороб статевої системи;
 • наявності позаматкової вагітності в анамнезі;
 • індивідуальної непереносимості міді або інших речовин, що містяться в пристрої.

Видалення спіралі проводиться лікарем після закінчення терміну дії засобу, або за медичними показниками.

Одержати додаткову консультацію з процедури й підібрати ефективний спосіб захисту від вагітності можна в клініках «ДокторПРО» у Черкасах та Кропивницькому. Запишіться на прийом на сайті або за контактними телефонами.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості