Лікування мастопатії в Черкасах

До нас звернулось
124816
людей

Мастопатія - патологічний процес, що характеризується розростанням залозистої тканини молочних залоз і формуванням доброякісних пухлин. Виявити та боротися із захворюванням необхідно в клініці мамології.

Розрізняють декілька форм мастопатії:

  • дифузна - дрібні освіти, що йдуть уздовж часточок молочної залози;
  • вузлова - утворення щільних, великих скупчень сполучної тканини;
  • фіброзно-кістозна мастопатія - змішана форма захворювання, доброякісна пухлина, яка включає в себе змішані клітинні компоненти.

Причини та симптоми мастопатії

Основним етіологічним фактором розвитку гіперплазії залоз є гормональний дисбаланс. Коли в організмі жінки рівень прогестерону знижується, а кількість естрогену зростає, запускаються процеси клітинного поділу. Таким чином, епітелій протоків і альвеол молочних залоз розростається. Додатково формуються тяжі сполучної тканини.

Своєчасно виявити мастопатію допоможе фахівець, головне - регулярно проводити обстеження. Не займайтеся самолікуванням, якщо ви помітили характерні ознаки захворювання. При обмацуванні грудей відчули ущільнення - вони можуть бути болючими, твердими або еластичними. Зверніть увагу на наявність виділень з сосків. Важливими симптомами є асиметрія грудей, зміна кольору та структури шкіри.

Діагностика в клініці

Для діагностування мастопатії застосовують різні апаратні методики. Перш за все, мамолог проводить візуальний огляд і пальпацію. Для уточнення діагнозу призначають ультразвукове дослідження молочної залози. У деяких випадках потрібно мамографія.

Для оцінки загального стану організму доцільно здати загальний аналіз крові. Це покаже наявність запальних та інших патологічних процесів. Біохімічний аналіз крові допоможе відстежити гормональні порушення. У разі виявлення доброякісних утворень в молочних залозах дуже важливо проводити комплексне обстеження.

Як проходить лікування мастопатії

План лікування підбирається індивідуально. До уваги беруться наступні фактори - супутні і перенесені патології, гінекологічний анамнез і поточний гормональний фон. Залежно від форми мастопатії пропонуються різні варіанти лікування:

  1. Консервативний метод - застосування медикаментозної терапії. Ефективно при дифузійній та змішаній формах захворювання.
     
  2. Існують також варіанти безопераційного лікування, про які докладніше може розповісти ваш лікар. На сьогоднішній день розроблені ефективні протоколи лікарської терапії.
     
  3. Замісне гормональне лікування. Підбір гормональних препаратів здійснюється строго індивідуально, в умовах клініки. Намагаючись призначити такі медикаменти самостійно, ви ризикуєте погіршити перебіг хвороби.


Якщо ви помітили у себе один або кілька описаних симптомів, обов'язково зверніться до лікаря. Записатися на прийом до фахівця можна, використовуючи форму на сайті або зателефонувавши по телефону. Лікування мастопатії в клініці ДокторПРО якісне, безболісне і ефективне!

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості