Оплата online -5%

Лікування невралгії трійчастого нерва в Черкасах і Кропивницькому

Невралгія трійчастого нерва - захворювання запальної природи, що характеризується нападами гострого приступоподібного болю в обличчі. Патологія виникає на тлі набряку, запалення або дегенеративного ураження нервових волокон, і частіше зустрічається серед пацієнтів старше 40 років.

Трійчастий нерв проходить через кістково-м'язову структуру обличчя і ділиться на три основні гілки, що зачіпають лобову, щочну і нижнечелюстну зону відповідно. Найчастіше вражаються дві нижні гілки, що позначається на локалізації болю та інших ознаках невралгії.

Хвороба циклічна: на час симптоми згасають до наступного періоду загострення. Подібна картина часто спонукає хворих до самолікування народними засобами і пізнього звернення до лікаря. В результаті розвивається стійкий больовий синдром, що істотно знижує якість життя і деструктивно впливає на особистість людини.

Причини і симптоми

Невропатологи виділяють кілька основних причин невралгії трійчастого нерва:

  • загальне переохолодження організму;
  • аномальна будова судин головного мозку, що приводить до здавлення основи нерву;
  • ендокринні порушення;
  • хронічні запальні захворювання;
  • гнійні інфекції лицьових кісток (часто внаслідок захворювань зубів, лобових і гайморових пазух);
  • пухлина головного мозку.

Спровокувати невралгію можуть не тільки внутрішні, а й зовнішні чинники. Наприклад, зловживання алкоголем і сигаретами, порушений режиму дня, зміна клімату і так далі. Виявлення причини важливо для вироблення ефективної схеми лікування. Але ще важливіше вчасно звернутися за медичною допомогою.

Про наявність проблеми сигналізують наступні ознаки:

  • різкий біль в очах, що нагадує електричні розряди. Виникає зазвичай з одного боку і триває до 20 секунд, після чого на час припиняється;
  • сіпання лицьової мускулатури, зниження контролю над м'язами - стає складніше жувати, говорити, посміхатися;
  • сльозоточивість з ураженої сторони, або, навпаки, сухість ока;
  • часткова або повна втрата чутливості шкірних покривів на обличчі.

Від частих нападів різкого болю розвиваються психоемоційні розлади. З'являється дратівливість і агресивність, знижується працездатність, починаються проблеми зі сном. У разі порушення кровопостачання, розвиваються трофічні зміни і симптоми: обличчя стає асиметричним, шкіра стає зморшкуватою і в'ялою, можуть випадати брови, вії і волосся в скроневої області.

Хворому слід пам'ятати, що самолікування не позбавляє від невралгії. Народні засоби не приносять полегшення, оскільки не впливають на причину захворювання. Для її встановлення потрібно звернутися до невропатолога.

Як проходить лікування?

До різкого болю в лицьовій зоні призводить не тільки невралгія, але і отит, стоматит, гайморит та інші гнійно-запальні захворювання. Тому в завдання невропатолога входить точна діагностика хвороби. Після первинного огляду пацієнта направляють на додаткове обстеження: аналізи крові і сечі, МРТ, інші види досліджень. За їх результатами встановлюється клінічна картина і розробляється схема лікування.

Часто хворий проходить протисудомну терапію, йому виписуються міорелаксанти, безпечні знеболюючі засоби, загальнозміцнюючі препарати. За рішенням невропатолога призначається фізіотерапія: вона допомагає справитися з нападами болю, відновити місцевий кровообіг.

Правильний підбір препаратів і комплексна терапія дозволяють невропатологу повністю позбавити своїх пацієнтів від невралгії. Пройти лікування невралгії ви можете в медичному центрі «ДокторПРО» в Черкасах і Кропивницькому.

Лікування проводиться в:
До нас звернулось
145974
людей
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Служба контролю якості