Відділення отоларингології в Черкасах

К нам обратились
120414
человек

На сьогодні частота захворювань в області отоларингології або скорочено – ЛОР неухильно зростає, згідно зі статистикою ВООЗ за останнє десятиліття лише число виникнення синуситів збільшилося на 20%. Також, оскільки в сферу ЛОР-патологій включені діагностика й усунення наслідків невиліковних ГРВІ й інших сезонних захворювань, важливість профілактичного огляду у профільного лікаря не викликає сумнівів.

Фахівці-отоларингологи клініки «ДокторПРО» у Черкасах використовують у своїй повсякденній практиці тільки найсучасніші, комфортні методи лікування, що гарантують пацієнтам успішне усунення хвороб.

Які захворювання лікує ЛОР?

До переліку ЛОР-органів входять: вухо, горло й ніс, які знаходяться у тісній анатомічній і фізіологічній взаємодії, тому профільний фахівець – отоларинголог сконцентрований на діагностиці, протіканні й комплексній терапії патологій, що виникають у їхніх структурах.

Отоларинголог надає медичну допомогу під час розвитку інфекційних або запальних патологічних процесів у:

 • вусі (отит, мезотимпаніт, і ін.);
 • горлі (фарингіт, ларингіт і ін.);
 • носі (уроджені патології, травми, риніт, поліпи й ін.);
 • гайморових, лобових і верхньощелепних пазухах (гайморит, фронтит і ін.);
 • мигдалинах (тонзиліт, ангіна й ін.);
 • бронхах (бронхіт, грибкові інфекції й ін.).

Крім того, він проводить планові й профілактичні огляди, лікує травми, стоматит, видаляє сірчані пробки, новоутворення на щоках, мигдалинах, м'якому піднебінні, язичку й витягує сторонні предмети з ЛОР-органів (особливо у маленьких дітей).

Як проходить огляд у ЛОРа?

Обстеження в отоларинголога на первинному етапі містить у собі збір анамнезу й скарг пацієнта, проведення візуального огляду для виявлення особливостей дихання й наявності асиметрії обличчя і пальпацію для оцінки чутливості й визначення ущільнень. Наступним етапом дослідження стану й функціонування ЛОР-органів є призначення й проведення спеціальних аналізів (наприклад, крові й іншого біоматеріалу), і обстежень.

Серед найінформативніших методів діагностики в отоларингології визнані:

 • ендоскопія (огляд стану органів за допомогою сферичного дзеркала й джерела освітлення);
 • риноскопія (внутрішній огляд носових порожнин за допомогою розширювального дзеркала);
 • рентген (для виявлення скупчення слизу або гною, новоутворень, сторонніх предметів).

Для прояснення клінічної картини можуть бути призначені: проведення томографії, пункційного забору матеріалу з наступним бакпосівом, термографія (пошук вогнищ запалення, особливо вона рекомендована дітям і в період вагітності) і діафаноскопія (метод виявлення кіст і пухлин у носових пазухах).

Враховуючи поширеність і високу частоту виникнення захворювань ЛОР-органів, а також серйозність їх ускладнень (аж до запалення оболонок мозку), ми наполегливо рекомендуємо не ігнорувати ознаки можливого захворювання, а відвідати лікаря в обов'язковому порядку. Ви можете звернутися до сімейного лікаря за напрямком до ЛОРа, або записатися прямо до отоларинголога в нашій клініці.

Клінічні симптоми розвитку патологічного процесу включають:

 • порушення носового дихання й густі виділення з носа;
 • дискомфорт і біль в області носа, ока або верхньої щелепи;
 • набряк м'яких тканин обличчя;
 • біль у горлі, вухах;
 • збільшення локальних лімфовузлів;
 • зниження слуху й ін.

У клініці «ДокторПРО» ми надаємо нашим пацієнтам широкий спектр медичних послуг у сфері отоларингології: від постановки точного діагнозу до розробки ефективної індивідуальної схеми лікування й профілактики захворювань. Щоб записатися на прийом до лікаря в місті Черкаси, Ви можете залишити заявку на сайті або зателефонувати нам за номером.

Послуга доступна в містах:
Запис на прийом
Служба контролю якості