Оплата online -7%

Лікування ларингіту в Черкасах

У медичному центрі «ДокторПРО» у Черкасах приймаємо хворих з будь-якою формою ларингіту. Отоларинголог оглядає пацієнтів, діагностує захворювання та призначає лікування. ЛОР-лікарі підбирають індивідуальні заходи профілактики та не допускають рецидиву ларингіту.

Що таке ларингіт?

Ларингіт – це запалення слизової оболонки гортані. Найчастіше гострий ларингіт розвивається внаслідок гострих респіраторних вірусних інфекцій (грип, парагрип, аденовірус), при яких у запальний процес утягується ніс і глотка. Хронічний ларингіт, який триває довше 3 тижнів, розвивається в результаті перенесеного гострого ларингіту, травм шиї, алергії та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

92% хворих з ларингітом – хронічні курці. Крім того, гостре або хронічне запалення слизової оболонки гортані може розвинутися внаслідок паразитарної інфекції та професійних факторів: тривалого контакту з пилом, газами й високою температурою. Часто ларингіт розвивається як ускладнення інших хронічних захворювань: запалення носа, придаткових пазух і бронхів, алкоголізму, цукрового діабету, гіпотиреозу, ниркової недостатності, туберкульозу, сифілісу, дифтерії та хвороб крові.

Симптоми ларингіту

Симптоми ларингіту обумовлюються запаленням слизової оболонки гортані. Основні ознаки ларингіту:

  • сильні болі в горлі;
  • кашель;
  • захриплість;
  • ускладнене дихання;
  • погане самопочуття.

Гострий ларингіт розвивається швидко – протягом кількох днів: підвищується температура тіла, виникає загальне нездужання, з'являються болі в горлі та кашель із задишкою. При катаральному ларингіті температура тіла нормальна, іноді може підвищуватися до 38.0° С.

Якщо запальний процес пішов нижче в бронхи, температура тіла стає вища 38.0° С. Часто це свідчить про те, що легка катаральна форма ларингіту перейшла в тяжчу флегмонозну.

Загальний стан сильно погіршується при інфільтративному (при якому запалення опускається нижче гортані) і абсцедуючому (з утворенням абсцесу) ларингітах. Виникають гострі болі в горлі та порушується ковтання (у тому числі й води), з'являються ознаки загальної інтоксикації: головні болі, порушення сну, дратівливість, лихоманка, нудота та зниження апетиту. Якщо при цих ознаках хворому не надати медичну допомогу, наступають ускладнення: у шиї розвивається гнійне запалення, з'являється запальний процес у середостінні (органах у грудній клітці між лівою та правою плевральними порожнинами).

Усе це призводить до гострого стенозу. Стенозуючий ларингіт – це гострий невідкладний стан, під час якого звужуються дихальні шляхи, й хворому стає важко дихати. Виникає гучне дихання, порушується дихальний ритм, хворий закидає голову назад. Це призводить до дихальної недостатності. У такому випадку лікування ларингіту народними засобами становить небезпеку для життя: потрібно викликати швидку допомогу та звільняти дихальні шляхи.

Гострий ларингіт може перейти в хронічний. Основні ознаки хронізації запального процесу:

  • зниження тембру та грубість голосу;
  • стійка захриплість;
  • постійна задишка;
  • періодичний кашель.

Болі в горлі з'являються під час сильного навантаження на голосові зв'язки, наприклад, у лекторів, дикторів, ведучих, учителів і операторів. Хворим слід пам'ятати, що хронічна форма – це передраковий стан, який може призвести до розвитку новоутворень.

Найчастіше ускладнення хронічного ларингіту – хвороба Рейнке-Гайєка. У хворих із цим захворюванням у слизовій оболонці голосових зв'язок розростаються поліпи. Це призводить до постійної захриплості, огрубіння та нестабільності голосу. У чоловіків знижується тембр голосу, а жіночий голос стає схожий на чоловічий.

Лікування ларингіту

Ціль лікування ларингіту – усунути запальний процес у гортані, відновити голос, запобігти ускладненням і переходу у хронічну форму. Гострий ларингіт лікується в амбулаторних умовах. Госпіталізація показана під час розвитку набряку гортані, абсцесу й будь-якого ускладнення, яке може порушувати дихання.

Один з найефективніших методів лікування – місцева протизапальна терапія інгаляцією. Для цього застосовуються антибіотики, глюкокортикостероїди, муколітики й антисептики. Тривалість інгаляцій, частоту й використовуваний препарат визначає лікар.

Якщо інгаляція не допомогла, отоларинголог може призначити антибіотики. Це відверне розвиток гнійного запалення та не дасть запальному процесу перейти в нижні відділи дихальних шляхів.

Ускладнені форми ларингіту лікуються в госпітальних умовах. Для лікування абсцедуючого ларингіту застосовується хірургічне втручання: абсцеси розкривають за допомогою операції. Якщо у хворого розвинувся гострий стенозуючий ларингіт, дихальні шляхи звільняються за допомогою конікотомії (одержання доступу до дихальних шляхів за допомогою розрізу гортані). Після операції пацієнт повинен спостерігатися в лікаря ще 3 місяці. Для цього хворий повинен відвідувати ЛОРа раз на тиждень у перший місяць, і кожні 2 тижні – наступні два місяці.

Якщо у вас з'явилися гострі болі в горлі, кашель, погане самопочуття й важко дихати – зверніться у відділення отоларингології в медичному центрі «ДокторПРО» у Черкасах. ЛОР-лікарі виявлять причину захворювання та призначать ефективне лікування.

Лікування проводиться в:
До нас звернулось
145974
людей
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Служба контролю якості