Лікування риніту в Черкасах

До нас звернулось
124816
людей

Риніт або нежить - це запалення епітеліального шару порожнини носа. Входить до групи ЛОР захворювань, об'єднаних загальною назвою синусити. Крім риніту в неї входить гайморит, фронтит, етмоїдит і сфеноїдит, всі вони беруть початок з нежиті.

Якщо хвороба обмежилася порожниною носа, вона проходить легко. Якщо перейшла вглиб, на слизові оболонки, що вистилають пазухи - це вже не риніт, а більш складна форма синуситу. Сучасна медицина поділяє риніт на чотири форми: гострий, хронічний, алергічний, вазомоторний риніт.

Причини та симптоми

Нежить, як захворювання верхніх дихальних шляхів, яке зустрічається найбільш часто, має різну природу і кілька основних причин його розвитку:

 • застуда - це найпоширеніша причина;
 • алергени - викликають алергічний риніт;
 • віруси і бактерії - впроваджуються в слизову оболонку носа;
 • медикаментозний риніт - виникає від надмірного використання крапель і спреїв.

Передумовою хвороби є зниження загального імунітету, проникнення в слизову носа інфекцій, алергічна схильність, а також порушення в нервовій і кровоносної системи організму.

Симптоматика гострої форми риніту і його перші ознаки такі:

 • стан лоскотання в носі;
 • головний біль;
 • сльозотеча;
 • чхання;
 • озноб.

При нормальному перебігу хвороба проходить кілька стадій. Коротка початкова суха стадія проявляється сухістю і напругою в носі. Незабаром слизова оболонка набухає, через набряк носових раковин порушується дренаж носових пазух і з'являється закладеність носа.

На наступній, вологій стадії, закладеність залишається і з'являються прозорі серозно-слизові виділення. На останній стадії хвороби виділення набувають слизисто-гнійний характер, набряк зменшується, дихати стає легше.

Тривалість гострого риніту - 7-8 днів при правильному лікуванні. Якщо хворий не знає, як позбутися від нежиті, але займається самолікуванням, гостра форма може перейти в хронічний риніт. Також нежить може перейти в більш складні види синуситу з тривалим лікуванням - гайморит, фронтит і інші.

Як проходить лікування риніту

Єдиних рекомендацій, як вилікувати нежить, немає. Різні його види вимагають різного лікування. Інфекційний нежить і алергічний лікуються зовсім по-різному і підібрати найкращий засіб від нежиттю можна тільки після встановлення природи її виникнення. Повноцінне лікування нежиттю під наглядом лікаря дозволяє швидко зняти симптоми і повернути пацієнта до нормального повсякденного життя.

У клініці «ДокторПРО» в Черкасах лікар ЛОР проводить візуальне обстеження і за зовнішніми ознаками визначає зміни в слизовій носа.

Для визначення першопричини нежиті призначає:

 • риноскопію;
 • лабораторні аналізи;
 • апаратну діагностику;
 • алергічне тестування.

Лікування нежиттю - фармакологічне із застосуванням фізіотерапії. Для лікування гострих і хронічних ринітів в клініці застосовується апарат «Тонзіллор 3ММ». Ультразвуковий низькочастотний апарат для лікування ЛОР органів дозволяє проводити лікувальні маніпуляції з ультразвуком, вакуумом і з озоном. Допомагає очистити носові пазухи без больових і неприємних відчуттів в носі, знімає запалення, запускає регенерацію уражених тканин.

Процедури на апараті «Тонзіллор» відносяться до новітніх способів лікування, проводяться курсами і допомагають досягти вражаючих результатів в боротьбі з нежиттю в хронічній формі.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості