Лікування синуситу в Черкасах

До нас звернулось
124816
людей

Синусит - це запалення слизових оболонок придаткових пазух носа, викликане вірусними, бактеріальними та грибковими інфекціями. Виявляється тривалою нежиттю з рясними виділеннями. Може розвиватися як самостійне захворювання, але частіше виникає як ускладнення при грипі та інших інфекційних захворюваннях.

Причини та симптоми

Причинами синуситу виступають:

 • алергія;
 • грибки;
 • бактерії;
 • вірусні інфекції;
 • деформація пазух і лабіринтів;
 • переохолодження організму (гіпотермія).

Часто синусит виникає як ускладнення після перенесеного грипу, ГРВІ або ГРЗ. Незалежно від причини та виду мікроорганізму відбувається порушення відтоку слизу з пазух в носову порожнину, набряклість порожнини та утруднення дихання. Залишати симптоми порушень в роботі ЛОР системи без уваги не можна.

Без відповідного лікування захворювання з носової порожнини (риніт) може перейти в верхньощелепну пазуху (гайморит), локалізуватися в лобовій зоні (фронтит), клиноподібній (сфеноїдит) або ґратчастій (етмоїдит). Гострий і підгострий перебіг хвороби може тривати 8 тижнів і більше. Якщо симптоми тривають більше 3 місяців, значить, синусит прийняв хронічну форму.

Симптоми синуситу пов'язані не тільки з нежиттю і гнійними виділеннями. Вони залежить від того, яка з пазух піддалася запалення. По-різному проявляють себе гострі та хронічні форми захворювання.

Загальні ознаки прояву синуситу наступні:

 • больові відчуття в носі, перенісся, над очима;
 • часте чхання, закладеність носа, гугнявість;
 • утруднене носове дихання;
 • підвищена температура;
 • порушення нюхання.

Синусит здатний вразити вуха, очі, кісткову систему, нервову і кровоносну системи. Найбільш часті ускладнення після синуситу - це менінгіт, остеомієліт, субдуральний абсцес мозку.

Як проходить лікування

У клініці «ДокторПРО» в Черкасах отоларинголог проводить огляд, і на основі скарг пацієнта ставить первинний діагноз. Для постановки точного діагнозу проводиться відеодіагностіка гнучким ендоскопом, призначається загальний і біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, а за необхідністю - рентгенографія придаткових пазух носа в двох проекціях, або УЗД.

Якщо пацієнт звернувся до лікаря при перших симптомах синуситу в гострій формі, впоратися із захворюванням буде легше, ніж коли він прийшов в клініку після перевірки на собі всіх народних засобів. Нежить здається нешкідливим, але це підступне захворювання, і не завжди самолікування має щасливий кінець.

Лікування гострого синуситу консервативне. Підбір оптимальної схеми лікування доктор призначає після обстеження. Залежно від чинників, що спровокували запалення, і з урахуванням стану, в якому знаходиться пацієнт, призначає препарати. Це можуть бути судинозвужувальні краплі, антигрибкові засоби, антигістамінні засоби, антибіотики.

У «ДокторПРО» для усунення запалень ЛОР органів застосовується сучасне апаратне лікування. Ультразвуковим апаратом «Тонзіллор» проводять фонофорез - слизові оболонки та пазухи носа обробляються лікарськими препаратами за допомогою ультразвуку. Ця методика нешкідлива та результативна, дозволяє швидко зняти біль, набряки, запалення.

Записатися до ЛОРу в клініці «ДокторПРО» можна  за телефоном або на сайті. У формі потрібно вибрати місто Черкаси, відділення отоларингології, вказати свої дані та вибрати бажану дату і час відвідин.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості