Оплата online -5%

Фізіопроцедури в отоларингології

Фізіотерапія підвищує ефективність основного лікування в отоларингології – антибіотиків, протизапальних засобів, глюкокортикостероїдів, місцевих антисептиків і судинозвужувальних препаратів. Фізіотерапевтичні процедури корисні в якості профілактики рецидивів гострих захворювань.

Фізіотерапевтичні процедури застосовуються в лікуванні багатьох захворювань: риніту, синуситу, тонзиліту, фарингіту, ларингіту, отиту та невриту слухового нерва. Ми розберемо найефективніші методи фізіотерапії, які застосовуються в лікуванні захворювань ЛОР-органів.

Лазерна терапія

У лікуванні ЛОР-органів застосовується лазерна терапія. В основі методу – використання низькочастотного лазерного випромінювання. Терапевтичні ефекти лазерної терапії розвиваються в 3 стадії:

 1. Зміни на молекулярному рівні: перебудова молекул, зміна температури та відстані між молекулами, підвищення концентрації електролітів у клітинах (особливо Ca+).
 2. Зміни на рівні тканин і клітин: між клітинами поширюються мінеральні речовини й електроліти, стимулюються природні біологічні процеси регенерації.
 3. Результат: утворюються продукти обміну речовин, виробляються захисні імунні клітини, відновлюється регуляція на рівні нервової й ендокринної систем.

Лазер впливає на кожну клітину. Активація біологічних процесів у клітинах і тканинах зменшує запалення, покращує місцевий кровообіг, орган одержує більше поживних речовин, розслаблюються м'язи та прискорюється регенерація.

Лазерне випромінювання в малих потужностях відновлює кислотно-лужний баланс, утилізує продукти перекисного окиснення ліпідів, активує антиоксидантну систему, стимулює вироблення захисних імунних клітин, зміцнює клітинну мембрану.

У медичному центрі «ДокторПРО» у Черкасах для фізіотерапії використовується комбінований апарат BTL. За допомогою BTL можна проводити сеанси електротерапії, ультразвукової, лазерної терапії та магнітотерапії.

Що таке ультрафонофорез

Ультрафонофорез – це комбінований вплив на організм ультразвуку та нанесених ліків. Суть ультрафонофорезу полягає в тому, що ультразвук розпушує сполучну тканину та підвищує проникність мембран клітин. Отже, засіб прискорює передачу нанесених ліків зі шкіри та слизових оболонок у глибину тканин. Наприклад, ультрафонофорез при тонзиліті прискорює приплив протизапальних і антисептичних засобів у лімфатичну тканину мигдалин.

Крім того, ультрафонофорез підсилює дію нанесених ліків, прискорює транспорт розчинів і рідин, знижує ймовірність побічних ефектів і не руйнує хімічну структуру самих ліків. Для ультрафонофорезу лікарі зазвичай використовують протизапальні засоби, глюкокортикоїди, антибіотики, спазмолітики та судинозвужувальні препарати.

Ультрафонофорез – показання та протипоказання

Фізіотерапевтична процедура, що доставляє ліки в тканини, застосовується при багатьох захворюваннях ЛОР-органів:

Метод протипоказаний при:

 • злоякісних і доброякісних новоутвореннях;
 • стенокардії;
 • туберкульозі;
 • захворюваннях крові;
 • аритмії;
 • вагітності;
 • місцевих кровотечах;
 • гострому гаймориті та фронтиті;
 • тромбофлебіті.

Інгаляції небулайзером

Інгаляції небулайзером використовують під час лікування захворювань дихальних шляхів. Небулайзер дає можливість направити ліки безпосередньо у вогнище запалення дихальної системи.

Коли робити інгаляцію?

Лікарі призначають інгаляції при гаймориті, бронхіті, пневмонії, астмі й інших захворюваннях органів дихання. Протипоказання до інгаляції:

 • алергічні реакції на препарати для інгаляцій;
 • схильність до носових кровотеч;
 • розлади психіки;
 • порушення роботи головного мозку;
 • підвищення температури тіла.

Інгаляції під час вагітності, серцевої недостатності, а також під час аритмії або гіпертонії проводяться після консультації з лікарем.

Як робити інгаляцію?

Інгаляцію роблять у положенні сидячи та не раніше, ніж через 1-1,5 години після приймання їжі. При хворобах бронхів або легенів потрібно зробити глибокий вдих ротом і затримати дихання на кілька секунд, а видихнути – через ніс. При захворюваннях носа або навколоносових пазух ліки вдихають і видихають через ніс за допомогою маски.

Тривалість інгаляції небулайзером установлюється індивідуально лікарем. Процедура вимагає зосередженості та уваги. Не можна відволікатися на розмови та читання. Одяг не повинен обмежувати рухи, щоб не ускладнювати дихання. Після закінчення інгаляції необхідно прополоскати ротову порожнину кип'яченою водою кімнатної температури, під час використання маски – умити обличчя.

У медичному центрі «ДокторПРО» у Черкасах проводимо фізіотерапію при розповсюджених захворюваннях ЛОР-органів. Якщо у вас риніт, отит, фарингіт, ларингіт або синусит, зверніться у відділення отоларингології в Черкасах за допомогою. Не чекайте ускладнень і не займайтеся самолікуванням.

Лікування проводиться в:
До нас звернулось
145974
людей
Запис на прийом
Додані послуги
При оплаті на сайті: 0 грн.
При оплаті в мед. центрі: 0 грн.
Служба контролю якості