Анальний свербіж: лікувати чи ігнорувати?

До нас звернулось
людей

Дуже часто анальний свербіж з’являється без видимих на те причин. Але саме він повинен стати першим дзвіночком, який приведе до лікаря. Так чому ж цей досить невинний симптом такий небезпечний?

Як тільки знижується тонус сфінктера, назовні потрапляє їдкий слиз із прямої кишки, подразнює шкіру навколо ануса і з’являється анальний свербіж. Подібне свідчить про хвороби прямої кишки і заднього проходу. Це може бути геморой, анальна тріщина, пухлини, запалення слизової оболонки прямої і сигмоподібної кишки. До того ж, анальний свербіж може бути також симптомом простатиту, вагініту, псоріазу, атопічної екземи, глистових інвазій та інших неприємних захворювань. Саме тому необхідно звернутися до лікаря якомога можна швидше.

Щоб з’ясувати причини свербежу (а саме це є запорукою успішного лікування), проктолог проведе комплексне обстеження – огляд, аноскопію, ректоскопію, аналізи. Також лікар може рекомендувати спеціальну дієту, багату на клітковину, а ось алкоголь, жирну, смажену і гостру їжу доведеться виключити з раціону. При анальному свербежу дуже важлива гігієна – обмивання прохолодною водою після випорожнення (дефекації), промивання шкіри.

Займатися самолікуванням не можна. Адже тільки лікар зможе встановити причину виникнення анального свербежу. Тому, якщо у Вас з’явилися неприємні відчуття в області заднього проходу (дискомфорт в анусі) або будь-які інші симптоми проктологічного захворювання, негайно зверніться до фахівця.

Не відкладайте це на потім, навіщо терпіти неприємні відчуття? Самі по собі вони не зникнуть. До того ж, це може бути небезпечно для Вашого здоров’я. Так що візьміть себе в руки і зверніться до медичного центру «ДокторПРО».

Кваліфіковані проктологи проведуть швидкий, безболісний і абсолютно комфортний огляд прямої кишки, поставлять точний діагноз і призначать ефективне лікування, яке допоможе Вам позбутися неприємного захворювання. Всього за півгодини Ви зможете переконатися, що з Вами все гаразд, або отримати призначення, які допоможуть уникнути появи більш складних і небезпечних захворювань. Будьте здорові!

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості