Болить куприк: лікувати чи терпіти?

До нас звернулось
людей

Дуже часто людина відчуває болі в куприку. Причому дискомфорт трохи нижче попереку може відчуватися роками – постійно або час від часу. Біль може знижуватися, зникати або посилюватися під час ходьби, при тривалому сидінні або випорожненні кишечнику. Причому це ніяк не пов’язано ні зі змінами погоди, ні з остеохондрозом. Це – анокуприковий (аноректальний) больовий синдром. Він поєднує в собі дуже багато проявів, основним симптомом яких є біль у куприку, в області промежини і заднього проходу: прокталгія, анальна невралгія, аноректальний біль, кокцигодинія.

При анокуприковому больовому синдромі спостерігаються болі різного характеру – тупі, колючі, такі, що віддають в нижню частину живота, стегно, промежину, сідниці. Досить часто хворий не може точно визначити болюче місце і скаржиться на біль у прямій кишці, тяжкість біля куприка, печіння.

Причини болю в куприку (аноректального болю) можуть бути дуже різними. Найчастіше це:

  • травма (навіть стара, отримана багато років тому – задовго до виникнення болів);
  • порушення нервово-м’язового апарату тазового дна;
  • зміни в кістках у цій області;
  • різні захворювання хребта з неврологічною симптоматикою;
  • захворювання прямої кишки (геморой, анальна тріщина, проктит і т. д.) – навіть якщо вони були вилікувані;
  • операції, які призвели до рубцевих деформацій ануса;
  • важкі пологи;
  • довге сидіння на унітазі;
  • діарея, запор;
  • захворювання сечостатевих органів.

Для діагностики даного захворювання проктолог використовує пальцеве обстеження куприка, а також рекомендована ректоскопія, рентгенографія крижів і куприка, МРТ, КТ, сфінктерометрія та інші методи обстеження. Діагноз «аноректальний больовий синдром» ставиться тільки після виключення цілого ряду захворювань – анальна тріщина, геморой, попереково-крижовий радикуліт, парапроктит та інші. Потрібно також виключити захворювання передміхурової залози у чоловіків і органів малого тазу у жінок.

Перш ніж призначити лікування, лікар повинен визначити причину захворювання. Відразу коригуються всі виявлені порушення, лікуються захворювання (в тому числі проктологічні і невралгічні). Обов’язково застосовується фізіотерапія (лазерне випромінювання, ультразвук, УВЧ-терапія тощо). Іноді для лікування використовується також масаж. Оперативне лікування – тільки за суворими показаннями.

Якщо у Вас болить куприк, зверніться до проктолога в «ДокторПРО» –висококваліфікований лікар проведе обстеження і з’ясує причину дискомфорту. Не варто терпіти біль в куприку – сам він не пройде. Після лікування Ви обов’язково відчуєте себе краще і комфортніше. Телефонуйте цілодобово і записуйтеся на прийом!

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості