Алопеція (випадіння волосся)

До нас звернулось
людей

Відмирання і подальше випадання волосся є природним фізіологічним процесом. У нормі у здорової людини щодня може випадати до 100 волосин. Однак, якщо спостерігається локальне зменшення кількості волосся або з'являються залисини, то фахівці діагностують алопецію. Дане захворювання стосується не тільки волосистої частини голови, облисіння може відбуватися на різних ділянках тіла, таких як брови або руки.

Причини випадіння волосся

В основному алопеція опосередкована генетичною схильністю, але існує ряд захворювань і станів, які призводять до облисіння (хвороби щитовидної залози, анемія, гормональні зміни і ін.). Раптова збільшена втрата волосся є приводом звернутися до фахівця-трихолога, оскільки в більшості випадків облисіння можна зупинити.

Залежно від причини виділяють наступні види захворювання:

  • андрогенна алопеція, яка веде до утворення залисин у чоловіків і витончення волосся у жінок на тлі порушень роботи залоз внутрішньої секреції (надниркові залози, гіпофіз та ін.);
  • рубцева алопеція, при якій мішенню запалення є волосяні фолікули, а на їх місці утворюються рубці;
  • себорейна алопеція, в основі якої лежить порушення роботи сальних залоз;
  • гніздова алопеція, що виникає внаслідок аутоімунних порушень або запальних процесів в організмі;
  • симптоматична алопеція, яка є ускладненням важких соматичних захворювань або побічним ефектом їх лікування (наприклад, при прийомі антикоагулянтів або препаратів хіміотерапії).

Згідно характеру випадання волосся, захворювання класифікують, як тотальну з випаданням всіх волосся, дифузну зі зменшенням волосяного покриву по всьому тілу і осередкову (гніздову) алопецію, при якій утворюються залисини.

Як лікувати алопецію?

З огляду на різноманіття причин, що викликають захворювання, на сьогоднішній день в трихології існує безліч способів терапії та засобів від випадіння волосся. Вибір тактики лікування алопеції визначається виключно лікарем на основі даних обстеження. В клініках «ДокторПРО» працюють фахівці з великим досвідом роботи в лікуванні волосся і шкіри голови. Ми надаємо нашим пацієнтам широкий спектр діагностичних і терапевтичних процедур, які ефективно виявляють причину і усувають захворювання.

Ознаками, що свідчать про необхідність проконсультуватися у лікаря, є:

  • свербіж, почервоніння і мікротріщини шкіри голови;
  • лущення і лупа;
  • себорея шкіри голови;
  • наявність псоріатичних папул, покритих лусочками шкіри та ін.

Достовірно визначити, від чого випадає волосся у жінок і чоловіків, може тільки лікар, оскільки навіть неправильне застосування косметичних засобів і процедури догляду за волоссям можуть призводити до облисіння.

В цілому, терапія включає в себе медикаментозний курс з використанням засобів, що поліпшують трофіку волосяних цибулин, а також лікувальні шампуні і маски від випадіння волосся.

Ми не рекомендуємо займатися самолікуванням і застосовувати ліки та вітамінні комплекси без нагляду лікаря (наприклад, надлишок вітаміну А навпаки сприяє втраті волосся). Результативними профілактичними заходами щодо поліпшення здоров'я волосся і шкіри голови служать: відсутність різкого перепаду температур (перегрів / переохолодження шкіри голови), корекція раціону (з достатньою кількістю білка) і відмова від куріння. Сигаретний дим викликає руйнування капілярів, що живлять волосяні цибулини, а також провокує фолікулярної запалення і фіброз.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості