Псоріаз волосистої частини голови

До нас звернулось
людей

Псоріаз - це дерматологічне захворювання неінфекційної природи (дерматоз), яке характеризується хронічним перебігом і високою схильністю до рецидивів. Розвиток даної патології призводить до утворення ділянок шкіри голови з яскраво вираженим запаленням і роздратуванням.

 

Причини і симптоми псоріазу на голові

В основі псоріазу шкіри голови лежить прискорений цикл життя клітин епідермісу і локальних капілярів. Нові клітини шкіри синтезуються і функціонують протягом 5 днів, після чого відмирають, а на їх місці утворюються сухі плями, що лущаться, сріблястого кольору з запаленою червоною зоною навколо - бляшки (або папули). Також клінічними проявами захворювання є свербіж, лупа і дерматит.

При великому ураженні псоріатичні бляшки можуть бути локалізовані не тільки по всій волосистої частини голови, а й поширюватися:

 • на задню частину шиї;
 • на мочки вух;
 • за вуха (з формуванням мокнучих тріщин шкіри);
 • на чоло (в зоні переднього краю росту волосся).

У клінічній симптоматиці псоріазу лікарі-трихологи виділяють три основні симптоми або «псоріатичну тріаду», а саме:

 • феномен «стеаринової плями», при якому зішкріб папули оголює поверхню шкіри білого кольору через скупчення відмерлого епітелію;
 • феномен «термінальної плівки», що демонструє наявність червоного блискучого покриву шкіри під шаром лусочок;
 • феномен «кров'яної роси» – на уражених ділянках виступають точкові виділення крові.

Достовірно причина виникнення захворювання до цих пір не встановлена, але в дерматології вважається, що недуга передається генетично і пов'язана із деякими особливостями будови епідермісу і схильності до прискореного оновлення клітин шкіри. Імунна реакція (запалення) у відповідь на утворення псоріатичних бляшок подразнює епідерміс, тим самим стимулюючи продукування нових клітин шкіри.

Існує ряд факторів, що провокують розвиток захворювання або сприяють його загостренню:

 • інфекційні захворювання (особливо, викликані стрептококом або вірусами);
 • хронічні хвороби внутрішніх органів (патології жовчовивідних шляхів та ін.);
 • глистяні інвазії (лямбліоз та ін.);
 • постійний вплив холоду на шкіру голови;
 • неправильне харчування (надлишок простих вуглеводів і продуктів переробки бобів какао);
 • алкоголізм та ін.

Лікування псоріазу волосистої частини голови

Лікування псоріазу передбачає: індивідуальний підбір препаратів місцевої терапії (креми, емульсії, шампуні та ін.), Прийом медикаментозних засобів, а також дотримання дієти і курс фізіотерапевтичних процедур. Серед факторів, що впливають на склад терапії, особливе значення мають стадія захворювання, вік пацієнта та наявність супутніх патологій. Нерідко може знадобитися корекція схеми лікування і комбінування терапевтичних методів. В цілому, лікування спрямоване на зменшення запальної реакції і попередження її повторного розвитку.

Медична допомога, що надається кваліфікованими фахівцями клініки «ДокторПРО», дозволяє знизити ризик виникнення побічних ефектів і перевести захворювання в період тривалої ремісії. Для закріплення результатів терапії наші пацієнти отримують комплексні рекомендації щодо догляду за шкірою голови, що запобігає появі сухості і тріщин епідермісу, зменшує дискомфорт від сверблячки шкіри голови.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості