Лікування кісти придатків яєчка в Черкасах

До нас звернулось
124816
людей

Кіста придатка яєчка (сперматоцеле) зустрічається у чоловіків різного віку, в тому числі й у підлітків в період статевого дозрівання. Невелике новоутворення округлої форми, наповнене прозорим або молокоподібним секретом, має доброякісну природу і на перших порах себе не проявляє. У запущених випадках, при великих розмірах може викликати больові відчуття, заважати сексуального життя і стати причиною чоловічого безпліддя.

Причини виникнення кісти придатків яєчка

Кіста у вигляді капсули найчастіше розташовується в області головки яєчка, утворюється в результаті проблем з прохідністю сім’яної рідини. Буває на одному яєчку, в рідкісних випадках - на двох відразу.

Причини патології різні:

 • вроджені порушення в яєчках і сім'явивідних шляхах;
 • перенесені запальні процеси;
 • результат інфекційних захворювань;
 • травми яєчок і мошонки.

Ці причини призводять до того, що в придатку перестають функціонувати сім'явивідні протоки і шлях для виходу насінної рідини перекривається. Накопичуючись в каналі, рідина розтягує його стінки, утворюючи капсульну з’єднотканинну оболонку.

На ранній стадії кіста практично непомітна, і може бути виявлена ​​випадково на урологічному огляді пацієнта. Як захворювання проявляється до 30-40 років збільшеними розмірами мошонки, незручностями при статевих контактах, порушеннями в сечовипусканні, болями в паховій області.

Симптоми кісти придатків яєчка

Кіста головки придатка яєчка з розмірами до 3 см в діаметрі вважається невеликою та не доставляє дискомфорту. У міру її збільшення з'являються неприємні відчуття тяжкості та тиску в мошонці при ходьбі, а під час статевого акту з'являються болі, що тягнуть. Можливий набряк мошонки з почервонінням шкіри. Відбувається це через надмірне здавлювання кістою судин і тканин в придатку.

Хворобливі симптоми змушують чоловіка звернутися до лікаря для встановлення причин нездужання. Уролог може діагностувати кісту пальпацією. Для уточнення місця локалізації та обсягу сім’яної кісти, а також для виключення водянки яєчка, додатково може призначити УЗД та аналізи.

Як проходить лікування кісти придатків яєчка в «ДокторПРО»?

Схема лікування залежить від клінічного випадку і визначається результатами діагностики. Пацієнту, який звернувся з проблемою на ранніх стадіях, знадобиться обстеження та спостереження за динамікою перебігу захворювання.

Пацієнту, який прийшов до лікаря з кістою 3 см і більше, яка вже завдає йому незручності, може бути рекомендовано оперативне видалення. Показаннями до видалення кісти є і інші причини:

 • безпліддя;
 • інтенсивні болі;
 • швидке зростання новоутворення;
 • підозра на присутність онкології.

Сучасне обладнання, яке є у розпорядженні відділення урології в клініці «ДокторПРО» в Черкасах, дозволяє проводити малоінвазивну хірургію кістозних утворень із застосуванням прогресивної радіохвильової технології.

В курс лікування входить:

 1. малотравматичне видалення кісти апаратом Surgitron.
 2. 4-5 безкоштовних повторних візитів.
 3. Перев'язки.

Апарат «Сургитрон» забезпечує високоточне видалення утворення з мінімальним рубцем. Радіохвильової розріз відбувається без фізичного тиску на тканини і виключає пошкодження яєчка. Операція безкровна, асептична, проходить швидко, виключає ризик виникнення набряків, інфекцій, повторних рецидивів.

Записатися на прийом можна за контактним телефоном, або ж скористатися формою онлайн запису на сайті.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості