Лікування гідроцеле в Черкасах

До нас звернулось
124816
людей

Гідроцеле або водянка оболонок яєчок у чоловіків - це захворювання, при якому в порожнині мошонки накопичується рідина, і вона значно збільшується в розмірах. Рідини може бути кілька мілілітрів, а може бути і 2-3 літри. У міру збільшення яєчка посилюється дискомфорт, з'являється больовий синдром. Розрізняють водянку вроджену - у дітей, і придбану - у чоловіків репродуктивного віку.

Причини виникнення гідроцеле

У дитячому віці поява водянки обумовлена несформованою статевою системою хлопчика. Така фізіологічна особливість у дітей зустрічається часто і проходить самостійно до 1,5 років. У хлопчиків старше 3 років водянка може утворитися після перенесеного грипу, ГРВІ та інших інфекційних захворювань.

У молодих чоловіків причинами виникнення і розвитку гідроцеле виступають:

  • спортивні та побутові травми в області яєчок;
  • різні запальні процеси;
  • венеричні захворювання;
  • порушення в лімфовідтоці;
  • пухлини яєчка.

Сама по собі водянка яєчка не є небезпечним захворюванням, якщо вона не переходить у абсцес всередині мошонки. Небезпека гідроцеле полягає в ускладненнях, які можуть виникнути при запущених стадіях і негативно відобразитися на еректильній і репродуктивній функції.

Симптоми гідроцеле

Залежно від гострого або хронічного перебігу гідроцеле буде проявлятися по-різному:

  • початкова стадія протікає безсимптомно, перші симптоми - це збільшення мошонки без прояву больових відчуттів, але з відчуттям дискомфорту при ходьбі;
  • виражені клінічні симптоми проявляються при збільшенні розмірів понад 10 см, коли з'являються складності з ходьбою, статевим життям, сечовипусканням;
  • гостра форма гідроцеле з гнійним патологічним процесом супроводжується сильним болем, підвищеною температурою та значним збільшенням мошонки.
  • при відсутності лікування трансформується в хронічну форму зі слабкою тупим болем.

Як правило, на прийом до уролога пацієнта приводять больові відчуття в паху.

Як проходить лікування гідроцеле в «ДокторПРО»?

Лікар-уролог проводить візуальне обстеження пацієнта, пальпацію та додатково призначає аналізи: УЗД мошонки і на експрес-діагностику гідроцеле - діафаноскопію, щоб диференціювати водянку від таких симптоматично схожих захворювань, як варікоцеле, пахово-мошоночної грижі, пухлини сім'яного канатика, орхіту, епідидиміту. Після встановлення діагнозу схема лікування буде залежати від перебігу захворювання.

Якщо водянка розвинулася на тлі запалення в мошонці і рідини ще мало, оперативне лікування може не знадобитися. Призначається протизапальна терапія, спрямована на усунення основного захворювання. Пацієнту на цей час рекомендується підтримуюча пов'язка до відновлення нормальної кількості рідини в мошонці.

При тривалому хронічному перебігу хвороби, коли вже існує загроза атрофії яєчка, необхідне оперативне втручання. Існує кілька відомих методик хірургічного видалення зайвої рідини в оболонці яєчка: Вінкельмана, Лорда, Бергмана. Всі вони передбачають порожнинну операцію.

У відділенні урології в клініці «ДокторПРО» в Черкасах застосовується інша методика. Це новітня технологія радіохвильової хірургії з використанням сучасної розробки США - апарату «Сургитрон». З його допомогою проводиться малоінвазивне хірургічне лікування гідроцеле з мінімальним безкровним розрізом, який не залишає косметичних дефектів. В курс лікування входить видалення водянки, перев'язки та 6-7 безкоштовних повторних візитів.

Тривалість операції не більше півгодини, вона безболісна, відсутній ризик інфікування. Через дві години пацієнт може покинути відділення та поїхати додому. Застосування такої методики позбавляє пацієнта від післяопераційних ускладнень, у нього швидко відновлюється нормальна життєдіяльність і статева функція.

Записатися на прийом до уролога в Черкасах можна за контактним телефоном або скористатися формою онлайн запису на сайті «ДокторПРО». У формі потрібно вибрати місто і відділення, вказати свої дані, бажану дату і час прийому.

Лікування проводиться в:
Запис на прийом
Служба контролю якості